Od pewnego czasu relacje w brytyjskiej rodzinie królewskiej są mocno napięte. Bez wątpienia przyczynił się do tego jeden z ostatnich wywiadów, jakie Meghan Markle oraz książę Harry udzielili w programie Oprah Winfrey.

Jest jeszcze nadzieja na poprawę?

Podczas rozmowy książę wyznał, że wydarzenia, które miały miejsce w brytyjskiej rodzinie królewskiej i które dotyczyły Meghan przypominały mu to, co działo się na krótko przed tragiczna śmiercią jego matki. Z tego też powodu książę podjął decyzję o rezygnacji z pełnienia ról w rodzinie królewskiej i wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Głos na temat całej sprawy zabrała w rozmowie także Meghan. Wyznała, że zachowania członków brytyjskiej rodziny królewskiej wywołały u niej depresję, a dodatkowo nie wyrażono zgody na to, aby skorzystała z pomocy psychologa. Co więcej, Meghan opowiedziała także o nieporozumieniach do jakich dochodziło pomiędzy nią oraz żoną księcia Wiliama – księżną Kate.

Księżna Kate nie zamierza odpuścić!

Jak jednak informuje portal Pomponik, sama księżna Kate nie czuje żalu o to, co Meghan Markle powiedziała na jej temat przed kamerami. Co więcej, księżna chce, aby Meghan oraz Harry wrócili do Wielkiej Brytanii i aby odnowili relacje z brytyjską rodziną królewską, a w szczególności chodzi tutaj o relacje pomiędzy księciem Harrym i księciem Williamem.

Jeśli Harry nie weźmie się w garść i nie zatrzyma tego epizodu, wkrótce nie będzie wspólnej płaszczyzny ani związku, który można by odbudować. Ale jeśli ktokolwiek może przynieść pokój rodzinie królewskiej, to Kate może to zrobić. Kate jest błyskotliwym arbitrem i rozjemcą. Jest stworzona do tego, by nawiązywać przyjaźnie, a w razie konieczności, zawsze stara się prowadzić mediacje – wyznał w jednej z rozmów wuj Kate, Gary Goldsmith.