Królowa Elżbieta II 9 kwietnia straciła męża, księcia Filipa. Byli parą przez 82 lata. Niestety, 99-letni książę od jakiegoś czasu miał coraz większe problemy ze zdrowiem, a lekarze w kolejnych szpitalach nie byli w stanie mu pomóc.

17 kwietnia wyprawiono pogrzeb, na którym pojawili się najbliżsi krewni księcia, w tym również książę Harry.

Portal JastrząbPost podaje, że niejednokrotnie plotkowano o rozwiązłości księcia za czasów młodości, jednak pokazał on, że królowa Elżbieta II to jego miłość – zrezygnował dla niej z rodowego nazwiska i stał się anglikaninem, a przy koronacji uklęknął przed monarchinią i oznajmił, że jest jej „lennym sługą życia i zdrowia”.

Królowa Elżbieta II. Źródło: Youtube Przeludna Wyspa
Królowa Elżbieta II. Źródło: Youtube Przeludna Wyspa

Książę Filip dał wyjątkowy prezent królowej Elżbiecie

Książę kochał swoją żonę, chętnie spędzał z nią czas i nie szczędził jej prezentów. Teraz, gdy go zabrakło, monarchini w żałobie nosi jedną z pamiątek po mężu.

Podczas pogrzebu, który odbył się 17 kwietnia, monarchini miała na sobie czarna sukienkę oraz marynarkę, czarny kapelusz, czarną maseczkę z białym obszyciem i kolczyki-perły.

Choć Elżbieta II czuje się dobrze w jasnych kolorach, postanowiła w ten sposób uczcić pamięć męża.

Monarchini otrzymywała od księcia Filipa dużo prezentów. Jednym z nich jest broszka z chryzantemą – miała ją na sobie w czasie miesiąca miodowego w 1947 roku oraz niedawno, w czasie 73. rocznicy ślubu, w listopadzie 2020 roku.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: AGATA DUDA MA PROBLEMY ZDROWOTNE? POJAWIŁY SIĘ POGŁOSKI, ŻE NIE MOŻE CHODZIĆ. WYSZŁO NA JAW, CO NAPRAWDĘ DOLEGA PIERWSZEJ DAMIE. TO EFEKT WYPADKU

O tym się mówi w Polsce: CZTERNASTA EMERYTURA NIE TRAFI DO WSZYSTKICH SENIORÓW? NAJNOWSZE INFORMACJE O DODATKOWYM ŚWIADCZENIU EMERYTALNYM. PIENIĄDZE EMERYCI DOSTANĄ TYLKO RAZ

O tym się mówi na świecie: NIESAMOWITA HISTORIA 26-LATKI PORUSZYŁA INTERNAUTÓW. TO NIEPRAWDOPODOBNE, CO MATKA JEST W STANIE ZROBIĆ DLA SWOJEGO DZIECKA

Z życia gwiazd: TERESA LIPOWSKA PRZERWAŁA MILCZENIE NA TEMAT SWOJEGO STANU. AKTORKA PRZEKONUJE, ŻE NIE JEST Z NIĄ DOBRZE. PRZYKRE WIEŚCI O GWIEŹDZIE „M JAK MIŁOŚĆ”