Czy jest się czego bać? Naukowcy z NASA rozpoczęli prace nad tajemniczym projektem. Ma on dotyczyć uratowania naszej planety. To powód do niepokoju?

Super Express donosi, że trwają już prace nad systemem, którego zadaniem ma być uratowanie planety przed asteroidą. Brzmi naprawdę groźnie.

Asteroida. Źródło: Youtube Anselmo La Manna
Asteroida. Źródło: Youtube Anselmo La Manna

Asteroida zderzy się z Ziemią

Okazuje się, że NASA planuje wystrzelenie „kinetycznego impaktora” w kierunku asteroidy Didymos, która ma średnicę aż 0,8 km, oraz jej satelity. Wielokrotnie mniejszy pocisk, który podobno wielkością jest najbardziej zbliżony do lodówki, ma wpłynąć na zmianę kierunku, w którym leci asteroida.

Według mediów istnieje bowiem zagrożenie zderzenia Didymosa z Ziemią. Planuje się zatem wykorzystanie znanych nam technik, by przekierować asteroidę. Jest to projekt będący częścią misji DART.

Pocisk ma mieć wielkość domowej lodówki. Choć to sporo mniej niż 0,8 km Didymosa, „kinetyczny impaktor” ma pędzić w jego kierunku z prędkością 21 tys. kilometrów na godzinę i zmienić tor lotu asteroidy.

Asteroida. Źródło: Youtube Anselmo La Manna
Asteroida. Źródło: Youtube Anselmo La Manna

Jednak wygląda na to, że nie ma się czego bać. Choć misja NASA brzmi bardzo poważnie i taka właśnie jest, póki co naukowcy zamierzają przeprowadzić testy, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy technologia DART ma rację bytu.

Do realizacji akcji dojdzie już 21 listopada 2021.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TO NIE CZAS NA WIOSENNE UBRANIA I SPACERY? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI! ZIMA NIE ZAMIERZA SIĘ WYCOFAĆ? ZŁE WIADOMOŚCI DLA OGRODNIKÓW I SADOWNIKÓW

O tym się mówi w Polsce: CO Z NOWYM ŁADEM? RZĄD MIAŁ UJAWNIĆ PLANY 20 MARCA. CO CZEKA POLSKĘ W KOLEJNYM CZASIE? DZIENNIKARZOM DOWIEDZIELI, KIEDY NASTĄPI PREZENTACJA PROGRAMU

O tym się mówi na świecie: ELŻBIETA II NIE JEST JUŻ KRÓLOWĄ? SENSACYJNE WIEŚCI OBIEGŁY MEDIA. KTO ZOSTAŁ KRÓLEM WIELKIEJ BRYTANII? MONARCHINI MIAŁA DOKONAĆ SEKRETNEJ KORONACJI

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE CHWILE ŻYCIA KRZYSZTOF KRAWCZYKA? KOCHANEGO MUZYKA RATOWAŁA UKOCHANA ŻONA. MENADŻER MÓWI O POWODZIE TEGO, ŻE NIE MA GO Z NAMI