Choć prezydentura Donalda Trumpa pozostaje już jedynie wspomnieniem, on sam wciąż nie znika z pierwszych stron gazet i nagłówków w mediach. Były prezydent Stanów Zjednoczonych w dalszym ciągu jest na językach całego świata.

Wydawać by się mogło, że nastał dobry czas na odejście z polityki. Jednak sam Trump najwyraźniej uważa inaczej. Portal Radio ZET ujawnia, że ma zupełnie inne plany.

Donald Trump. Źródło: Youtube naTemat.pl
Donald Trump. Źródło: Youtube naTemat.pl

Donald Trump pozostanie na politycznej arenie USA

Okazuje się bowiem, że były prezydent Stanów Zjednoczonych postawił sobie działalność polityczną za punkt honoru. Wie już, co będzie robić w najbliższym czasie – obrał sobie nowy cel.

Jego celem jest teraz popieranie Partii Republikańskiej przed wyborami do obu izb Kongresu. Wybory zostaną przeprowadzone w 2022 roku. Co niektórzy sądzili, że Trump zabierze się za tworzenie swojej partii politycznej, jednak jego plany jasno dementują plotki.

Donald Trump planuje poprowadzić Republikanów do wygranej w wyborach do Izby Reprezentantów oraz Senatu w 2022 roku. Jego doradca, Jason Miller, twierdzi, że to obecnie główny cel byłego prezydenta USA, jednak jego realizacja zależy od tego, jakie głosy oddadzą politycy Partii Republikańskiej w procesie o jego impeachment.

Donald Trump. Źródło: Youtube Sky News
Donald Trump. Źródło: Youtube Sky News

Przypomnijmy – zdaniem Izby Reprezentantów Donald Trump powinien odpowiedzieć za „podżeganie do przewrotu” (mowa o ataku popierających go na Kapitol). Jednak by został uznany winnym, potrzebne jest minimum 67 na 100 głosów senatorskich – wniosek musiałoby poprzeć 50 demokratów i 17 republikanów, póki co oddanie głosu za uznaniem winy Trumpa zapowiedziało 5 republikanów.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 1 STYCZNIA WESZŁY W ŻYCIE KOLEJNE NOWE PRZEPISY. KAŻDY WŁAŚCICIEL DOMU JEDNORODZINNEGO BĘDZIE ZOBOWIĄZANY DO ZROBIENIA BARDZO WAŻNEJ RZECZY

O tym się mówi w Polsce: JADWIGA EMILEWICZ NIE PONIESIE KONSEKWENCJI ZA ZŁAMANIE OBOSTRZEŃ? ZDANIEM POLITYKA PISU NIE MA MOWY O ZŁAMANIU RESTRYKCJI. CO DALEJ ZE SPRAWĄ

O tym się mówi na świecie: JOE BIDEN KILKA LAT TEMU STRACIŁ DZIECKO. NOWY PREZYDENT USA UCZCIŁ PAMIĘĆ SYNA. JEGO PORUSZAJĄCE SŁOWA NA DŁUGO ZAPADNĄ W PAMIĘĆ

Z życia gwiazd: EDYTA HERBUŚ PRÓBUJE UDOWODNIĆ, ŻE CZYTANIE MOŻE BYĆ NAPRAWDĘ ATRAKCYJNE. NIESTETY, TO NIE KSIĄŻKA PRZYCIĄGA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ. ODWAŻNE ZDJĘCIE