Księżna Diana, która bywa nazywana również królową ludzkich serc, w rodzinie królewskiej oficjalnie znalazła się w 1981 roku, po ślubie z księciem Karolem. Okazuje się jednak, że mało brakowało, a stanęłaby na ślubnym kobiercu z innym mężczyzną.

Kto mógł być wybrankiem Diany i dlaczego tak się nie stało? Jak wyglądała historia księżnej i jej sekrety? Ujawniła je była gospodyni rodziny królewskiej.

Księżna Diana. Źródło: Youtube Real Royalty
Księżna Diana. Źródło: Youtube Real Royalty

Księżna Diana miała wziąć ślub z innym mężczyzną

Związek małżeński księżnej Diany oraz księcia Karola został zawarty już niemal 40 lat temu. Jak jednak utrzymuje była gospodyni, na której słowa uwagę zwraca portal Plotek, tak naprawdę Diana miała poślubić brata Karola – księcia Andrzeja.

Zdaniem Berry Andrews, pałacowej eksgospodyni, na początku Diana miała wziąć ślub z księciem Andrzejem, a o tym, że jej wybrankiem zostanie jednak Karol, zdecydowano później.

Karol był o 13 lat starszy od Diany, Andrzej zaś – tylko rok. Planowano wydać ją za młodszego księcia ze względu na mniejszą różnicę wieku. Książę Andrzej miał 21 lat, gdy Diana i Karol stanęli na ślubnym kobiercu, i był wielkim imprezowiczem. Starał się o Sarę Ferguson, późniejszą żonę, z którą ma dwie córki.

Karol zaś, choć kochał Camillę Parker-Bowles, jako mężczyzna po trzydziestce musiał wziąć ślub. Wybrano Dianę – była sympatyczna, znała dobre maniery i polubił ją cały świat.

Księżna Diana. Źródło: Youtube TopMotionClips
Księżna Diana. Źródło: Youtube TopMotionClips

Diana obawiała się o przyszłość już przed zamążpójściem, intuicja mówiła jej, że to nie jest dobry pomysł, a sprawa Camilli wciąż siedziała w jej głowie. Ostatecznie jednak królowa ludzkich serc zdecydowała się na zamążpójście, choć po latach wspominała, że była to koszmarna decyzja, a sam dzień ceremonii nazwała „najgorszym w jej życiu”. Tym bardziej, że w drodze do ołtarza jej wzrok przykuła postać Camilli.

Czy gdyby Diana poślubiła wówczas księcia Andrzeja, nie spotkałby jej koszmarny los? Tego nie wiadomo. Pewne jest jedno – dziś książę Andrzej oskarżony jest o podejmowanie czynności seksualnych z 17-letnią dziewczyną, Karol zaś pozostaje jednym z najbardziej znienawidzonych członków rodziny królewskiej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA ABONAMENTÓW SIECI TELEFONICZNYCH. W ŻYCIE WCHODZĄ DUŻE ZMIANY W ABONAMENCIE. WIELE OSÓB ZYSKA MOŻLIWOŚĆ OBNIŻENIA RACHUNKÓW ZA TELEFON

O tym się mówi w Polsce: KILKADZIESIĄT TYSIĘCY EMERYTÓW MOŻE SIĘ SPODZIEWAĆ ZASTRZYKU GOTÓWKI. BY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE TRZEBA SPEŁNIĆ WARUNEK. 11 STYCZNIA TO OSTATECZNY TERMIN

O tym się mówi na świecie: NASTĄPIŁY KOLEJNE, POWAŻNE ZMIANY W ŻYCIU MEGHAN I HARRY’EGO? MAŁŻONKOWIE WRESZCIE PODJĘLI SIĘ PRACY! CO BĘDĄ ROBIĆ

Z życia gwiazd: KATARZYNA CICHOPEK ZDRADZIŁA SEKRETY "M JAK MIŁOŚĆ". POSTANOWIŁA SKOMENTOWAĆ TAKŻE WSPÓŁPRACĘ Z KOLEGAMI Z PLANU. CZY BĘDĄ ZADOWOLENI Z JEJ SŁÓW