Jak podaje portal "Vogue", Jill Biden po wprowadzce do Białego Domu nie zamierza rezygnować z aktywności zawodowej. Zrobi to, jako pierwsza w historii żona przydenta. Podobnie było, kiedy za Baracka Obamy, Jill była drugą damą i jednocześnie wykładała na Northern Virginia Community College.

Jill Biden będzie nie tylko pierwszą damą

W czasie łączenia obowiązków drugiej damy i wykładowcy, Jill Biden używała swojego panieńskiego nazwiska, a ochraniających ją w tym czasie ochroniarzy prosiła, żeby nosili ciuchy pozwalające się im wtopić w tłum studentów.

Wielu upatruje w niej osobę, której może udać się zjednoczyć podzielony rządami Donalda Trumpa naród. Dostrzega się również wyraźne podobieństwa pomiędzy nią, a Michelle Obamą. Zresztą obie panie angażowały się wspólnie w działalność charytatywną i całkiem nieźle się przy tym dogadywały.

Kim jest Jill Biden

Żona Joe Bidena pochodzi z rodziny emigrantów z Sycylii. Przyszła na świat 3 czerwca 1951 roku w Hammon. Większą część swojej młodości spędziła w miejscowości Willow Grove (Pensylwania). W jej rodzinnym domu nie narzekano na nadmiar pieniędzy, dlatego rodzice Jill starali się nauczyć córki, że muszą być silne i umieć zadbać o siebie niezależnie od okoliczności.

Jill Biden/ YouTube @CBS Sunday Morning
Jill Biden/ YouTube @CBS Sunday Morning
Jill Biden/ YouTube @CBS Sunday Morning

W rozmowie z magazynem "Vogue" już w 2008 roku Jill zdradziła, że już od najmłodszych lat wiedziała, że chce być niezależna finansowo, "mieć własną tożsamość i własną karierę zawodową". Zaczęła od pracy kelnerki, potem próbowała swoich sił w modelingu, ostatecznie po nieudanym małżeństwie (zawarła je mając 19 lat) skoncentrowała się na karierze naukowej. Studiowała na University of Delaware, West Chester University, a także Villanova University.

Jill poznała Joe'go mając 24 lata. Dwa lata później, 17 czerwca 1977 roku, powiedzieli sobie sakamentalne "tak". Wspólnie wychowywali dzieci Joe'go i własne. Pomimo wyzwań związanych z macierzyństwem, Jill pozostawała aktywna zawodowo, nie rezygnując z pracy. Na uczelni używa zawsze panieńskiego nazwiska nie chcąc, żeby traktowano ją inaczej ze względu na małżeństwa.

Jill Biden/YouTube @Late Nigth with Seth Meyers
Jill Biden/YouTube @Late Nigth with Seth Meyers
Jill Biden/YouTube @Late Nigth with Seth Meyers

Co sądzicie o takiej postawie przyszłej pierwszej damy?

To też może cię zainteresować: Małgorzata Kożuchowska zdradziła, że zmaga się z niespotykaną przypadłością. O co chodzi z zespołem MDP? Znanej aktorce wtórują inne gwiazdy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak uporać się ze świątecznymi porządkami szybko i skutecznie? Dokładnie rozplanuj swoje obowiązki, a w mgnieniu oka uporasz się ze sprzątaniem

O tym się mówi: Kiedy poznamy konkretną datę powrotu dzieci do szkół? Głos na ten temat zabrał ostatnio minister edukacji Przemysław Czarnek