"Super Express" postanowił puścić w świat opinię szefa Światowego Programu Żywnościowego Davida Beasley'a, który twierdzi, że w 2021 roku wiele najbiedniejszych krajów świata czeka głód.

Kto odpowiada za głód na świecie

Jak podaje ekspert filozofii politycznej i teistycznej Charles J. Hunsinger, wydaje się, że głównymi problemami są korupcja, dysfunkcjonalna biurokracja i utrzymujący się zależny styl życia. Jak przyznał, winę za problem głodu na świecie można przypisać ludzkiej chciwości, która pęcznieje wraz z ilością "zdobyczy" siłą wyrwanych innym.

Dowodem na to jest fakt, że - jak zauważył ekspert - wiele tak zwanych międzynarodowych organizacji charytatywnych przekazuje tylko grosze z każdego dolara przekazanego na rzeczywistą sprawę. Wymienia tutaj Organizację Narodów Zjednoczonych.

David Beasley stwierdził na Twitterze, że jeżeli nie pojawią się fundusze na żywność w Jemenie, będzie trzeba ograniczyć im racje żywnościowe jeszcze bardziej.

Zapewniamy żywność dla 13 milionów ludzi w Jemenie - z czego 9 milionów to już połowa racji. W styczniu będziemy zmuszeni ponownie obniżyć racje żywnościowe, jeśli nie pojawią się fundusze. To będzie katastrofa, dlatego wezwałem @UN Rady Bezpieczeństwa, aby nie odwracali się plecami do mieszkańców #Yemen .

Co o tym sądzicie? Skąd biorą się takie przepaści ekonomiczne na świecie?

O tym się mówi: Don Vasyl o swoim nieudanym małżeństwie z Polką. Powodem był ojciec ukochanej

Zerknij tutaj: Dobre wiadomości płyną od Adama Małysza. Jego najbliżsi i fani mogą odetchnąć z ulgą. Co się stało