Te informacje spadły jak grom z jasnego nieba. Okazuje się, że obecnie 93-letni Benedykt XVI czuje się bardzo źle. Co mu dolega?

Benedykt XVI ma ogromne problemy ze zdrowiem

Portal WP podaje, że media już od dawna spekulują, jakoby były papież miał być chory. Czy to zgodne z prawdą?

Benedykt XVI i Franciszek. Źródło: Youtube
Benedykt XVI i Franciszek. Źródło: Youtube

Pewnym jest, że abp Georg Ganswein, czyli osobisty sekretarz Benedykta XVI, poprosił katolików o modlitwę w intencji byłego papieża. Czyżby było aż tak źle?

Prośba o modlitwę została przekazana wiernym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Problemy Benedykta XVI są poważne – nie może już sam chodzić ani prowadzić mszy.

„Jego Eminencja oświadcza, że papież Benedykt XVI jest jak świeczka, która powoli i spokojnie dogasa. Jest w pokoju z Bogiem, ze sobą i ze światem, nie jest w stanie chodzić bez pomocy i nie może już odprawić mszy” – poinformował sekretarz byłego papieża za pośrednictwem strony Movimiento CIEN na Facebooku.

Benedykt XVI i Franciszek. Źródło: Youtube
Benedykt XVI i Franciszek. Źródło: Youtube

Benedykt XVI „kontynuuje drogę życia z Chrystusem, którego kocha i któremu służył z taką miłością i oddaniem, iż pragnie spotkać się z nim twarzą w twarz, aby dalej mu służyć”.

„Módlmy się za emerytowanego papieża Benedykta XVI” – prosi sekretarz byłego papieża.

Benedykt XVI w kwietniu skończył 93 lata. Obecnie mieszka w byłym klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Ogrodów Watykańskich.

Su Eminencia, el Arzobispo Georg Ganswein, prefecto de la casa papal y secretario personal del Papa Emérito Benedicto...

Posted by Movimiento CIEN on Wednesday, October 21, 2020

To też może cię zainteresować: EKSPERCI CHCĄ STWORZYĆ NOWĄ, CZARNĄ STREFĘ, DO KTÓREJ TRAFI MIĘDZY INNYMI WARSZAWA. CO TO OZNACZA? NA JAKIE OBOSTRZENIA NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: SENIORZY NIE BĘDĄ MOGLI WYCHODZIĆ Z DOMU? POJAWIŁY SIĘ ZASKAKUJĄCE DONIESIENIA MEDIALNE O PLANOWANYCH OBOSTRZENIACH. CO NAS CZEKA

O tym się mówi w Polsce: TYSIĄCE EMERYTÓW MOŻE LICZYĆ NA DODATKOWE 200 ZŁOTYCH CO MIESIĄC. KOMU BĘDĄ PRZYSŁUGIWAŁY

O tym się mówi na świecie: KARMIŁA ICH I TROSZCZYŁA SIĘ, A NAWET POŻYCZAŁA PIENIĄDZE. A KIEDY ZOSTALI PANAMI, ZACZĘLI WARCZEĆ. „KIEDY ODEJDZIESZ TY I TWOJA PANI”

Z życia gwiazd: RADEK MAJDAN TRAFIŁ DO SZPITALA. MAMA SPORTOWCA ZDRADZA STAN ZDROWIA SYNA