Jak podaje portal "Plotek", na aukcję trafi korespondencja księcia Karola z zaufaną pokojówką Marjorie Dawson. Syn królowej Elżbiety przyznał się w nich do romansu z Camillą Parker Bowles. Dowson przez 36 lat pracowała dla rodziny królewskiej. Przez tak długi okres poznała niejedną tajemnicę brytyjskich royalsów i brała udział w przełomowych wydarzeniach dla monarchii. Kobieta zmarła przed rokiem mając 104 lata. Pamiątki z jej prywatnych zbiorów znajdą już niebawem nowego właściciela.

Listy o zdradzie na sprzedaż

Pamiątki z lat służby dla rodziny królewskiej należące do Marjorie Dawson wystawione zostaną na aukcję. Znajdują się na niej między innymi listy wymieniane między Dowson a księciem Karolem. W korespondencji nie brakuje wątków prywatnych, dotyczących romanu Karola z Camillą Parker Bowles.

Marjorie Dawson od 1954 do 1990 roku była pokojówką kuzynki Królowej Elżbiety, księżniczki Aleksandry z Kentu. Towarzyszyła rodzinie w czasie podróży w różne zakątki świata, brała udział w ważnych uroczystościach rodzinnych, była również przyjaciółką księcia Karola i powiernicą jego tajemnic.

Teraz m.in. listy wymieniane przez Marjorie z księżną Aleksandrą, księciem Karolem i Dianą trafią pod młotek. Specjaliści szacują wartość kolekcji na 10 tys. funtów.

YouTube

Pokaźne zbiory

Jeden ze znajdujących się w kolekcji listów został napisany przez sięcia Karola tuż po tym, jak w 1994 roku wyemitowan film dokumentalny, w którym syn królowej przyznaje się do romansu z Camillą Parker Bowles. Można w nim przeczytać: " Podejrzewam, że było to coś, co nazywa się "życiem na krawędzi”, ale obecnie trudno tego uniknąć!".

Znajdziemy również wiadomość wysłaną do Dowson przez Karola tuż po narodzinach Williama. " Moja droga Marjorie, byliśmy bardzo wzruszeni, gdy otrzymaliśmy Twój bardzo miły list po narodzinach naszego syna. Reakcja na te wieści była poruszająca. […] Szybko odkrywamy, co to znaczy być dumnymi rodzicami! Z najlepszymi życzeniami i przeprosinami za konieczność wysłania listu pisanego na maszynie".

YouTube

Aukcja odbędzie się we wtorek 13 października w domu aukcyjnym Hanson Auctioneers.

Jesteście ciekawi, co jeszcze można znaleźć w listach pokojówki i księcia Karola?

To też może cię zainteresować: Niepokojące informacje z brytyjskiego dworu królewskiego. Królowa Elżbieta przygotowuje swoje odejście

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska są już po ślubie? Szczegół nie umknął uwadze internautów. Co na to główni zainteresowani

O tym się mówi: Jak donoszą media, syn Beaty Szydło dostał upoważnienie do korzystania za niebotyczną kwotę z gajówki. O co chodzi