Media donoszą, że Nadleśnictwo Niepołomice wynajęło gajówkę za 388 złotych miesięcznie teściowi syna Beaty Szydło. Ta sensacyjna wprost wiadomość szybko obiegła krajowe media. Onet donosi, że syn byłej premier Beaty Szydło jest jedną z osób upoważnionych do korzystania z budynku.

Umowę zawarto na początku bieżącego roku

Onet twierdzi, że chodzi o budynek w Dziwinie, który jest blisko Puszczy Niepołomickiej. Portal Onet.pl twierdzi, że jest w posiadaniu umowy zawartej pomiędzy Nadleśnictwem Niepołomice a prof. Januszem Sową. To właśnie z tego dokumentu wynika, że syn premier może użytkować leśniczówkę.

Z rzeczonej gajówki poza synem byłej premier i profesora Sowy, mogą korzystać także ich żony. Nowi mieszkańcy według umowy, w której posiadanie miał wejść Onet, mają prawo korzystać z gajówki od końca stycznia bieżącego roku.

Gajówka została odremontowana, a część kosztów spadła na Nadleśnictwo w Niepołomicach. Wynajmujący natomiast zapłacili za coś innego. Zamontowano na dachu panele fotowoltaiczne.

Czynsz za korzystanie z ze wszystkich lokali budynków i budowli jest równy388 zł miesięcznie. Profesora Sowę 2016 roku powołano na przewodniczącego Rady Naukowej Leśnictwa u boku Beaty Szydło. Jednak prywatnie mężczyzna jest teściem syna Beaty Szydło, Błażeja.

Jest on również członkiem rady Fundacji "Dla Niepodległej", planującej budowę kaplicy w Puszczy Niepołomickiej. Jan Kosiorowski, szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie jest załozycielem fundacji.

To właśnie Jan Kosiorowski wydał zgodę na wynajęcie gajówki naukowcowi.

Co o tym sądzicie? Link do źródła: Onet

O tym się mówi: Cudowne wieści płynął z rodziny królewskiej. Meghan i Harry nie posiadają się z radości. Czy Meghan spodziewa się dziecka

Zerknij tutaj: Anna Jantar w dniu, gdy odeszła, znała już tajemnicę męża. Zapoczątkowała ona duże zmiany, które nie miały szansy na rozwój

O tym pisaliśmy ostatnio: Wielki zmiany w życiu Piotra Kraśko. Dziennikarz żegna się z pracą. Co się stało