Jak podaje portal "O2", do skandalicznej i niemieszczącej się w głowie historii doszło w jednym ze szpitali w Kanadzie. Przed śmiercią musiała zmierzyć się z drwinami oraz poniżaniem ze strony personelu placówki. Wszystko zarejestrowała na zrobionym przez siebie nagraniu. Aż trudno w to wszystko uwierzyć. Sprawa stała się głośna nie tylko w Kanadzie, ale na całym świecie.

Koszmar w szpitalu

Joyce Echaquan zgłosiła się do szpitala z powodu dręczącego ją silnego bólu brzucha. Obawiając się o swój stan zaczęła relacjonować swój pobyt w placówce medycznej w mediach społecznościowych. Na zamieszczonym na Facebooku nagraniu Joyce błaga o pomoc.

Pod koniec nagrania w pokoju chorej pojawiają się dwie pielęgniarki. Ich rozmowa została uwieczniona na nagraniu. Słychać, jak mówią o pacjentce w niedopuszczalny sposób, wyśmiewając m.in. fakt, że posiada ona 7 dzieci.

"Jak myślisz, kto za to płaci? (...) Lepiej by było, gdyby umarła. (...) Jest głupia jak diabli" - cytuje słowa pielęgniarek gazeta "Montreal Gazette".

Pacjentka zmarła

Joyce Echaquan odeszła niedługo po tym, jak zgłosiła się do szpitala. 37-letnia kobieta zdaniem członków jej rodziny borykała się z problemami kardiologicznymi, a jej śmierć miała być wynikiem podania zbyt dużej dawki morfiny. Odpowiedź na pytanie, co było faktyczną przyczyną zgonu młodej kobiety ma wykazać sekcja zwłok.

Na temat zachowania personelu szpitala wypowiedział się premier prowincji Quebec, François Legault. Stwierdził, że zachowanie pielęgniarek jest nieakceptowalne. Jedna z nich została zwolniona z pracy. Jednocześnie zapewnił, że Joyce nie padła ofiarą systemowego rasizmu.

"Naprawdę nie sądzę, żebyśmy w taki sposób postępowali (...) w naszych szpitalach w Quebecu" - zapewnił François Legault w "Montrea Gazette".

YouTube

Słowa te stoją jednak w sprzeczności z tym, o czym donosi sporządzony w ubiegłym roku raport, w którym znajdziemy m.in. informacje o tym, że rdzenni Kanadyjczycy unikają wizyt u lekarza właśnie z powodu obaw, że będą źle traktowani.

Jak oceniacie całą sytuaję?

To też może cię zainteresować: Skandaliczne zachowanie duchownych w końcu wyszło na jaw. Watykan przerywa milczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najnowsze doniesienia o jednym z uczestników popularnego programu „Rolnik szuka żony”. Internauci zauważyli jeden szczegół, który mówi wszystko

O tym się mówi: Danuta Martyniuk szczerze o relacji jej syna z byłą żoną. Wyjawia nieznaną dotychczas prawdę, o której nie wiedział niemalże nikt