Pandemia koronawirusa wymusiła na nas wiele zmian. Odczuł je także papież Franciszek, który przez bardzo długi czas był odizolowany od wiernych. Na samym początku pandemii papież był zmuszony odprawiać „Anioł Pański” przed pustym placem św. Piotra.

Papież wprowadził zmiany

Mimo, że obecnie na plac św. Piotra są już wpuszczani wierni, przebiega to zgodnie z obostrzeniami i ich liczba jest bardzo ograniczona. Do tej pory jednak nie było decyzji w kwestii wznowienia spotkań z wiernymi. Jak się jednak okazuje, do czasu.

Według informacji przekazanych przez portal Pikio, papież Franciszek podjął tę decyzję samodzielnie. Zaznaczył, że nadal zamierza przebywać wśród wiernych i nie będzie dłużej się od nich izolował.

Wczoraj, 9 września odbyło się spotkanie papieża z wiernymi, jednak zgodnie z panującymi zasadami na spotkaniu mogło pojawić się o wiele mniej osób, niż zazwyczaj. Papież Franciszek na samym początku miał założoną maseczkę ochronną, jednak po pewnym czasie zdjął ją.

Wiele osób jest zaskoczonych

Podobnie postąpili także wierni, którzy zdejmowali maseczki na moment powitania papieża Franciszka. Zachowane zostały natomiast pozostałe zasady, papież nie zbliżał się do wiernych, nie witał z nimi poprzez podanie ręki ani też nie całował najmłodszych zgromadzonych na audiencji.

Nie ulega jednak wątpliwości, że postępowanie papieża zaskoczyło wiele osób. Duchowny ma bowiem 83. lata, a więc zakażenie koronawirusem w jego przypadku może skończyć się bardzo źle i nieść za sobą wiele konsekwencji. Co więcej, papież nie ma części prawego płuca, co było wynikiem poważnego zakażenia opłucnej, jakie przeszedł w młodym wieku.

Mimo wszystko duchowny uważa, że jego miejsce jest jak najbliżej wiernych i nie zamierza dalej od nich stronić, nawet kosztem własnego zdrowia.

Jak informował portal "Życie": RODZINA I FANI ANDRZEJA STRZELECKIEGO SĄ ZASKOCZENI TAKIM ROZWIĄZANIEM? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEJ PROPOZYCJI OD PRODUCENTÓW "KLANU"

Przypomnij sobie: BYŁY MINISTER ZDROWIA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT TEGO, CO JUŻ WKRÓTCE CZEKA POLAKÓW. NIE TYLKO KORONAWIRUS JEST DLA NAS ZAGROŻENIEM

Portal "Życie" pisał również: MIESZKAŃCY JEDNEGO Z WOJEWÓDZTW MOGĄ W TYM ROKU ODCZUĆ POWAŻNE ZMIANY. NOWY PROGRAM WCHODZI W ŻYCIE JUŻ NIEDŁUGO