Jak podaje portal "Fakt", lekarze poinformowali rodziców 12-latki, że dziewczynka zmarła na skutek powikłań związanych z cukrzycą. Zwłoki dziewczynki przewieziono do zakładu pogrzebowego, gdzie przystąpiono do standardowych procedur związanych z myciem ciała.

Uznana za zmarłą

Siti Masfufah Wardah pochodząca z miejscowości Lambangkuning w Indonezji, trafiła do szpitala w Probolingo w związku z powikłaniami związanymi z cukrzycą, na jaką od lat cierpiała dziewczynka. Po przewiezieniu do szpitala stan 12-latki uległ gwałtownemu pogorszeniu. Dziewczynka miała zapalenie trzustki, a jej nerki przestały być wydolne.

Rodzice dziewczynki: 40-letni Ngasiyo i 30-letnia Mufidah, nie przestawali wierzyć, że dziewczynkę uda się uratować, tak jak kilkukrotnie wcześniej. Tym razem jednak stało się inaczej. Stan dziewczynki pogarszał się z każdą sekundą. Lekarze orzekli jej śmierć i polecili rodzicom zabranie ciała do domu pogrzebowego.

YouTube

Dziewczynka otworzyła oczy

Ciało 12-letniej dziewczynki trafiło do szpitala, gdzie jej bliscy przystąpili do tradycyjnego muzułmańskiego rytuału obmywania ciała. Zwłoki Siti zrobiły się niespodziewanie ciepłe, a jej serce zaczęło bić. Rodzice nie mogli uwierzyć w to, co się dzieje, nawet wtedy, kiedy dziewczynka otworzyła oczy.

Rodzice zabrali ją do domu, ale stan dziewczynki znów zaczął się pogarszać. Wezwano pogotowie, ale było już za późno. Serce Siti znów stanęło i ranimacja przez służby medyczne nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Dziewczynka zmarła i kolejny cud się nie wydarzył.

YouTube

Syndrom Łazarza?

Szpital potwierdził, że opisany incydent miał miejsce. Dr Mohammad Saleh wyjaśnił, że w czasie obmywania ciała mogło dojść do przypadkowego masażu serca, co doprowadziło do chwilowego ożywienia dziecka.

Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, a ożywieni pacjenci wracają do życia na około 10 minut. "MailOnline" wskazuje, że u dziewczynki mogło dojść do tak zwanego "syndromu Łazarza", który opisywany jest w literaturze specjalistycznej, jako "spontaniczny powrót do normalnego rytmu serca po nieudanych próbach resuscytacji".

Co sądzicie o całym zajściu?

To też może cię zainteresować: Szykuje się kolejny skandal związany z TVP? Wyszły na jaw kulisy zwolnienia jednej z gwiazd

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Fani Małgorzaty Rozenek-Majdan widzą ją w „Dzień Dobry TVN”, jak gwiazda odpowiedziała na zaczepki? Zaskakujące stwierdzenie, znalazła nawet partnera

O tym się mówi: Jolanta Kwaśniewska jako pierwsza dama miała pewien nocny zwyczaj. Ktoś zdradził, co się działo w jej łóżku