Jak podaje "wp.pl", trwa walka z ogniem w katedrze w Nates. Największy witraż we Francji jest poważnie zagrożony.

Trwa walka z ogniem trawiącym świątynię we Francji

Strażacy zostali zaalarmowani tuż przed godziną 08:00 o pożarze w katedrze św. Piotra i Pawła, którego budowa rozpoczęła się w XV wieku, poinformowało centrum operacyjne.

Mówiło się, że „poważny pożar” wciąż się zbliża i 60 strażaków zostało wysłanych na miejsce. Ostatnim pożarem gotyckiej budowli był ten w 1972 roku. Naprawa dachu trwała ponad 13 lat.

Kolejny budynek sakralny w Nantes - bazylika św. Donatiana i św. Rogatiana został dotknięty pożarem w 2015 roku. Zniszczeniu uległo wówczas trzy czwarte jego dachu.

W kwietniu ubiegłego roku pożar pochłonął XIII-wieczną katedrę Notre-Dame w Paryżu, powodując zawalenie się jej wieży i wyrzucenie w powietrze kłębiących się oparów zawierających toksyczny stopiony ołów. Naprawa konstrukcji potrwa lata.

Jean Messiha napisał na Twitterze opis filmu z pożaru:

Pożar pustoszy katedrę #Nantes od dzisiejszego ranka. Horror ... Brawa dla strażaków walczących ciężko, aby ograniczyć szkody! Podobnie jak w przypadku #NotreDame, absolutnie nie wolno kwestionować pochodzenia pożaru pod groźbą konspiracji. To wciąż wypadek.

O tym pisaliśmy: Dostali zaproszenie na ślub. Kiedy je zobaczyli nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nie mieli wątpliwości, narzeczeni przesadzili

Zerknij: Dzięki podpisowi prezydenta Andrzeja Dudy w życie weszło nowe prawo. 1400 złotych trafi do tysięcy Polaków