Nowe prawo ma służyć przeciwdziałaniu skutków epidemii koronawirusa i COVID-19. Informację na ten temat podało w sobotę rano biuro prasowe Kancelarii Prezydenta RP, cytowane przez Radio Zet. Świadczenie ma za zadanie pomóc finansowo poszkodowanym przez epidemię Polakom, którzy stracili źródło utrzymania i dochody.

- Celem ustawy jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19, poprzez wsparcie finansowe osób, które straciły źródło przychodu ze względu na sytuację gospodarczą spowodowaną kryzysem wywołanym COVID-19 – pojawia się w komunikacie biura prasowego Kancelarii Andrzeja Dudy.

To świetna informacja dla wielu osób w Polsce. Andrzej Duda zdecydował się podpisać niezwykle ważną ustawę o dodatku solidarnościowym. Na jej mocy do tysięcy Polaków trafi suma 1400 złotych za miesiąc kalendarzowy!

Tysiące Polaków poszkodowanych ekonomicznie przez COVID-19 otrzymają prawo do dodatku solidarnościowego. To swoista „pensja” od państwa w wysokości 1400 złotych!

Zgodnie z zapisami ustawy o dodatku solidarnościowym, pieniądze mają przysługiwać w wysokości 1400 złotych za dany miesiąc kalendarzowy i to za okres nie dłuższy niż od 1 czerwca 2020 roku do 31 sierpnia 2020 roku i nie wcześniej niż za miesiąc, w który został złożony wniosek o możliwość otrzymania prawa do dodatku solidarnościowego.

Dodatkowo, Rada Ministrów zyskała uprawnienia do przedłużenia okresu wypłaty dodatku, jeśli sytuacja na rynku pracy i opcja znalezienia nowego zatrudnienia przez zwolnionych z tytułu COVID-19 nie ulegnie zmianie lub się pogorszy.

Ustalenie prawa do dodatku solidarnościowego nastąpić ma na wniosek osoby do tego uprawnionego, złożony w ZUS nie później niż do 31 sierpnia 2020 roku. Trzeba złożyć go online za pośrednictwem profilu informacyjnego, udostępnionego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Co ważne, dodatku solidarnościowego nie może potracić nam komornik, gdyż świadczenie zostało wyłączone z egzekucji komorniczych, a w trakcie pobierania dodatku solidarnościowego osoba pobierająca podlega ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu i zdrowotnemu.

Zgodnie z nowymi zapisami ustawy, podpisanymi przez Andrzeja Dudę, dojdzie również do podniesienia zasiłku dla bezrobotnych! Chodzi o kwoty do 1200 zł w ciągu pierwszych 90 dni posiadania prawa do zasiłku i do 942,30 zł w pozostałym okresie posiadania prawa do zasiłku.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: CAŁKIEM NOWE, NIESAMOWICIE NIEPOKOJĄCE INFORMACJE WPROST Z WATYKANU. POTWIERDZIŁY SIĘ PRZYKRE SPEKULACJE WIERNYCH

Portal „Życie” pisał również: OGROMNE UTRUDNIENIA W BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ W TEN WEEKEND. KLIENCI KILKU SIECI BANKOWYCH BĘDĄ MUSIELI PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KOMPLIKACJE