Jak podaje portal „Pikio”, księżna Diana jest nadal jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na świecie. Miejsce pochówku budzi w wielbicielach księżnej nadal wiele emocji, podobnie jak jej tragiczna śmierć w wypadku samochodowym. Jak wygląda dziś miejsce jej wiecznego spoczynku?

Życie i śmierć

Życie księżnej Diany nie przypominało wcale bajki. Jej losy śledziło miliony wielbicieli na całym świecie, a sama księżna wzbudzała sporo emocji. Kochały ją tłumy, nie tylko w samej Wielkiej Brytanii, ale również w innych zakątkach globu. Pomimo upływającego czasu nie słabnie zainteresowanie jej życiem i śmiercią.

Jej małżeństwo z księciem Karolem praktycznie od samego początku borykało się z problemami. Musiała się godzić nie tylko ze zdradami męża, ale również z ciągłym zainteresowaniem ze strony mediów. Z trudem znosiła zamknięcie w złotej klatce, choć to właśnie małżeństwo z księciem Karolem przyniosło jej największe szczęście – synów Williama i Harry’ego.

Do dziś w mediach znaleźć można różne teorie spiskowe odnoszące się do śmierci Diany 31 sierpnia 1997 roku w wypadku samochodowym we Francji. Sugeruje się w nich, że za śmierć księżnej odpowiada rodzina królewska.

Gdzie spoczywa księżna?

Wskazuje się na dwa możliwe miejsca pochówku księżnej. Jednym z nich jest wyspa Althorp, mieszcząca się na terenie rodzinnej posiadłości Spencerów, gdzie mieszka brat księżnej Diany - Charles. Było to miejsce niezwykle ważne dla księżnej – tu spędzała czas w młodości i tu uciekała przed zainteresowaniem mediów.

Drugim miejscem jest kościół St. Mary w Oxfordzie, gdzie spoczywa jej ojciec. Podobno miejsce spoczynku księżnej musiano zmienić, aby uniknąć zbeszczeszczania jej zwłok przez osoby odwiedzające jej grób.

Grobowiec otoczony jest 36 drzewami – po jednym na każdy kolejny ukończony przez nią rok. W pobliżu zasadzono ulubione kwiaty księżnej niezapominajki, róże i tulipany. Wiele osób podkreśla, że miejsce wydaje się obecnie zaniedbane, gałęzie i gąszcz sprawia smutne wrażenie.

Pikio

Pełno tam również ulubionych kwiatów księżnej - niezapominajek, róż i tulipanów. Najnowsze doniesienia o grobie Diany są niepokojące, okolica miała zostać bardzo zaniedbana i sprawiać wrażenie zapomnianej. Nieprzystrzyżone gałęzie i gąszcze wokół są bardzo smutnym widokiem.

Pikio

Co sądzicie o miejscu jej pochówku?

To też może cię zainteresować: Nieprzyjemna niespodzianka w popularnym produkcie spożywczym. GIS informuje miliony Polaków – trzeba go wyrzucić, jeśli mamy go w swoich lodówkach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ile lat ma Dagmara Kazimierska? To zdjęcie rozwiało wszelkie wątpliwości. Wielu będzie zaskoczonych

O tym się mówi: Na strychu mogą czekać na nas wielkie skarby. Monety z okresy Polski Ludowej są warte naprawdę spore pieniądze