Bakteria, którą wykryto w pewnym produkcie z działu nabiał jest szczególnie groźna dla kobiet w ciąży, jednak wszyscy powinni się jej wystrzegać. Kilka dni temu Główny Inspektorat Sanitarny wykrył groźny patogen po sprawdzeniu kilku partii pewnego produktu. W jednej z nich znajduje się bakteria Listeria monocytogenes, która może wywołać listeriozę, bardzo groźną chorobę. Objawy są podobne do zatrucia pokarmowego. Warto wiedzieć o jaki produkt chodzi!

Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilny komunikat, do którego muszą dostosować się nie tylko hurtownie, sklepy, ale i zwykli Polacy! W artykule nabiałowym laboranci znaleźli chorobotwórczą bakterię. Spożycie grozi zatruciem!

GIS wykrył w nabiale groźną chorobotwórczą bakterię! Spożycie tego serka może skutkować zatruciem i innym poważnymi skutkami zdrowotnymi!

Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował się wykonać badania pięciu partiom Serka Zakopiańskiego „Światowid z gór” o wadze 200 g. W jednej z nich wykryto bakterię Listeria monocytogenes, która jest wywołuję chorobę zwanej listeriozą, która jest bardzo groźna dla kobiet w ciąży.

W komunikacie przekazanym przez GIS na stronie internetowej instytucji:

- W jednej z pięciu prób partii Serka zakopiańskiego poddanej urzędowej kontroli żywności wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą – przekazują inspektorzy z GIS.

Jak informuje serwis biznes.interia.pl, mowa o produkcie - Serek Zakopiański Światowid z gór o wadze 200 g

Numer partii/Data minimalnej trwałości: 14.07.2020

Serek został wyprodukowany przez SM MLEKOVITA, ul. Ludowa 122, 18-200 Wysokie Mazowieckie, Podhalański Zakład Produkcyjny w Zakopanem na wyłączność sieci sklepów Biedronka, która dziś wycofuje z obrotu handlowego partię skażonego sera. To decyzja GIS i producenta.

Zalecenia GIS dla konsumentów? Najprostsze! Pod żadnym pozorem nie jeść produktu, gdyż możemy zarazić się ciężką chorobą.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE