Od początku roku świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Na szczęście w wielu miejscach sytuacja jest już opanowana.

Są jednak takie rejony, w których nieustannie obserwowany jest wzrost nowych przypadków. W takiej sytuacji znajdują się właśnie kraje Europy wschodniej.

Sytuacja jest niepokojąca

- W Europie Zachodniej obserwujemy stały spadek liczby zachorowań. Nie jest on szybki, ale stale spada liczba przypadków odnotowywanych dziennie, co znaczy, że liczba nowych przypadków w Europie jest nadal znacząca, ale spada, z wyjątkiem Rosji i Europy Wschodniej, gdzie nadal rośnie - poinformowała ostatnio Margaret Harris - rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia.

Jak podaje portal Interia.pl, 2 czerwca władze Rosji poinformowały, że w ich kraju potwierdzono 423 741 przypadki zakażenia koronawirusem. Co więcej, nowy wirus był przyczyną zgonu 5037 osób.

Najlepiej nie jest także na Ukrainie, gdzie z powodu wirusa zachorowało ponad 24 tysiące osób, a 718 z nich zmarło.

Sytuacja nie jest także najlepsza na Białorusi, gdzie do tej pory odnotowano 43 400 zakażeń oraz 240 zgonów.

Źródło: asianews.it

Kontrowersyjna decyzja prezydenta Stanów Zjednoczonych

Dość drastycznie zmieniła się także sytuacja w Stanach Zjednoczonych. Kilka dni temu prezydent Donald Trump poinformował, że zrywa współpracę ze Światową Organizację Zdrowia.

Powodem tej decyzji są podejrzenia jakie Trump kieruje w stronę WHO, jakoby organizacja miała sprzyjać Chinom.

Co więcej, szef Światowej Organizacji Zdrowia, Tedros Adhanom Ghebreyesus przyznał, że o ostatecznej decyzji jaką podjął Donalda Trump dowiedział się za pośrednictwem mediów, a nie od samego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Źródło: reuters.com

Przypomnij sobie o… JANUSZ KORWIN MIKKE PRZYŁAPANY NA PLAŻY. DZIWNE ZACHOWANIE ZNANEGO POLITYKA PRZYKUŁO UWAGĘ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… LECH WAŁĘSA PONOWNIE WZBUDZIŁ SPORO KONTROWERSJI. CO TYM RAZEM JEST POWODEM ZŁOŚLIWYCH KOMENTARZY