Jak podaje "Deon", w czasie pandemicznym Papież Franciszek szczególnie jest zatroskany o ludzkość i planetę Ziemię. Stosując się do restrykcji lub ze strachu przed koronawirusem, wielu z nas wciąż pozostaje w domu. To dobry czas, aby sięgnąć po wartościową lekturę.

Tydzień Laudato Si’ dobiega końca

YT

Uroczysty Tydzień Laudato Si ' obchodzi piątą rocznicę encykliki Papieża Franciszka poświęconej trosce o nasz wspólny dom, jakim jest planeta Ziemia. Temat tygodnia brzmiał: „Wszystko jest połączone”.

W tym niezwykłym momencie katolicy wszędzie jednoczyli się, aby wspólnie kontemplować, modlić i przygotować się na lepszą przyszłość. Żyjemy dzięki wydarzeniom kształtującym historię, a jej karty pokazują, że tylko wolny człowiek może być prawdziwie szczęśliwy. Dbanie o własną duszę, o dobro i szczęście bliźnich, powinno być stałym elementem ludzkiego istnienia, które jest przecież tak bardzo zależne od istnienia Ziemi.

Zdaniem Papieża Franciszka, Laudato Si ' uczy nas, jak wspólnie budować lepszy świat. Głowa Kościoła wciąż nawołuje do dbania o ekologię, która jest szczególnie bliska jego sercu.

Podczas trwania Tygodnia Laudato Si’, od 16 maja do 23 maja trwały szkolenia online, a na 24 maja, zaplanowany był światowy dzień modlitwy z okazji piątej rocznicy Laudato Si’.


YouTube/Global Catholic Climate Movement

Co sądzisz o Laudato Si'? Czy Świat stworzył człowiek, czy sam Bóg? Czy dzieło Boga, jakim jest Świat, nie jest z założenia idealne? Czy człowiek, także dzieło Boga ma prawo poprawiać Jego pracę?

Czy problem tkwi w Świecie, czy w nas samych, którzy często źle pożytkujemy boży dar, jakim jest rozum i wolna wola? Czyim dziełem jest zniszczenie klimatu? Czy nie powinniśmy najpierw zbudować nowych, lepszych siebie?

O tym też pisaliśmy: Małgorzata Kożuchowska odniosła ogromny sukces, którym pochwaliła się na Instagramie. Fani zachwyceni, aktorka pokazała wielkie serce

Jest ostro: Ostra sprzeczka na antenie TVP. Goście „Pytania na śniadanie” pokłócili się o obecną sytuację w Polsce, jeden z nich zadrwił z lekarza