Trzeba przyznać, że 70-letni ksiądz Timothy Pelc z Kościoła św. Ambrożego w amerykańskim Detroit wykazał się nie lada inwencją i interesującym pomysłem na umożliwienie wiernym swojej parafii na tradycyjne święcenie koszyczka podczas tegorocznych świąt Wielkiej Nocy.

W USA, podobnie jak w Polsce, reżim sanitarny zabraniał spotkań w kościołach i udania się ze święconką na tradycyjne błogosławieństwa. Wiekowy proboszcz parafii stworzył jednak kreatywny plan na to, jak mieć ciastko i zjeść ciastko.

Wymyślił sposób na to, by pobłogosławić i dokonać święcenia pokarmów bez narażania wiernych i siebie na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem. Jednak, gdy świat obiegły fotografie z ceremonii ksiądz przeraził się, że spotka go reprymenda z Watykanu za niezgodną z przyjętymi przez stolicę Apostolską zasadami w tę wyjątkową z powodu koronawirusa Wielkanoc 2020. Ależ się później zdziwił!

70-letni ksiądz z USA strzelał do wiernych z pistoletu-zabawki. Nietypowe święcenie pokarmów obiegło cały świat, zdjęcia mówią same za siebie

Wystarczy spojrzeć na te fotografie, by zrozumieć jak genialny w swojej prostocie był to pomysł - ksiądz Timothy zaprosił wiernych na święcenie pokarmów w taki sposób, że podjeżdżali samochodami pod główne wejście kościoła, a ksiądz w maseczce, przyłbicy i rękawicach jednorazowych “strzela” wodą święconą z plastikowego pistoletu zabawki.

Ciśnienie wody było tak duże, że bez problemu trafiał w każdy koszyczek wystawiony przez kierowcę lub pasażera pojazdu!

Zdjęcia z tego wydarzenia niemal natychmiast po wrzuceniu ich do sieci stały się viralem!

Wkrótce z fotografii kreatywni internauci zaczęli robić memy i cała sprawa o mało nie otarła się o Watykan, czego najbardziej bał się ksiądz Timothy. Kapłan nie otrzymał jednak żadnej reprymendy, a za mądre i kreatywne podejście do tematu trzeba go wyłącznie pochwalić!

Blessing of the Easter Foods, April 11, 2020 Adapting to the need for social distancing, St. Ambrose continued it's...

Gepostet von St. Ambrose Parish am Sonntag, 12. April 2020

Przypomnij sobie o… BLISKI KOLEGA JANA PAWŁA II SKOŃCZYŁ NIEDAWNO STO LAT. ZNAŁ KAROLA WOJTYŁĘ JUŻ OD GIMNAZJUM. PODZIELIŁ SIĘ BEZCENNYMI WSPOMNIENIAMI O PAPIEŻU

Jak informował portal Życie: IMGW WYDAŁ OSTRZEŻENIA PIERWSZEGO STOPNIA. JAKICH WOJEWÓDZTW DOTYCZY? METEOROLODZY SĄ ZDUMIENI, NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKIEJ POGODY W ŚRODKU WIOSNY

Portal Życie pisał również o… FRANCISZEK PIECZKA OPOWIADA O ŻYCIU W CZASIE PANDEMII. JAK W OBECNEJ SYTUACJI RADZI SOBIE ZNANY POLSKI AKTOR: "WSZYSTKO MOŻE SIĘ TAK SZYBKO SKOŃCZYĆ"