Paula Kelly- amerykańska artystka, tancerka i wokalistka, zmarła 8-go lutego 2020 roku w wieku 77 lat.

Artystka znana była głownie za swoja rewelacyjną role w "Night Court". Sitcom przyniósł Kelly nie tylko sławę, ale także nominację do nagrody Emmy. Artystka wystąpiła także w słynnym filmie Boba Fosse'a pod tytułem "Słodka Charity”, w którym zagrała u boku z Chity River i Shirley MacLaine.

Paula Kelly zmarła w wieku 77 lat

Wiadomość o śmierci artystki przekazał Ebony Repertory Theatre w Los Angeles. Powodem śmierci aktorki była przewlekła choroba płuc.

Paula Kelly była córką jazzmana. Urodziła się na Florydzie, wychowywała natomiast w Nowym Jorku. Była uczennicą High School of Music & Art Fiorello H. LaGuardia. Później uczęszczała do Juilliard School of Music.

Aktorka była także nominowana do nagrody Emmy za najlepszą rolę drugoplanową. Zapewniła jej ją rola w "Night Court", w którym w 1984 odegrała rolę Liz Williams.

Powodem śmierci artystki była przewlekła choroba płuc

Jedną z najznakomitszych ról aktorki okazała się postać Theresę, lesbijki walczącej z homofobią. Paula Kelly wcieliła się w nią w filmie "The Women of Brewster Place", którego producentem była Opra Winfrey.

Aktorka zagrała także w innych słynnych produkcjach. Wśród nich znalazły się między innymi: "Tajemnica Andromedy", "Top of the Heap" i "Zielona pożywka", "Santa Barbara", "Mission: Impossible", "Kojak" i "Złotka".

Przypomnij sobie o… POPULARNY SERIAL MA JUŻ PRAWIE PÓŁ WIEKU. „DOKTOR EWA” TO PRODUKCJA, KTÓRĄ POKOCHALI POLACY

Jak informował portal Życie: GWIAZDY WSPOMINAJĄ CZŁONKA BUDKI SUFLERA. „NIC NIE MOŻE WIECZNIE TRWAĆ”