Minionej nocy zmarł jeden z współzałożycieli Budki Suflera. Muzyk przegrał walkę z chorobą.

Informacja o jego śmierci została podana do wiadomości przez zespół. Opublikowano tę smutną wiadomość w mediach społecznościowych.

Gwiazdy o śmierci Romualda Lipki

Romuald Lipko zmarł zeszłej nocy po przegranym boju z ciężką chorobą nowotworową. Jego śmierć jest ogromnym ciosem dla świata muzyki.

Jak poinformowali członkowie zespołu, muzyk zmarł 6 lutego około północy. Jeszcze kilka miesięcy temu, w trakcie leczenia, muzyk cieszył się, mówiąc, że póki co zażegnał chorobę i „jest gotowy do służby”.

Niestety, nowotwór okazał się silniejszy.

Ostatnie pożegnanie z muzykiem publikuje wiele artystów. Wśród nich znajdują się legendy polskiej estrady.

Krystyna Janda pożegnała Romualda Lipkę krótkim „żegnaj” i udostępniła informację o jego śmierci.

Krzysztof Krawczyk opisał swoje wspomnienie z pracy z muzykiem.

„W 1977 roku pracowaliśmy razem w studio Polskiego Radia w Lublinie nad moją płytą ze standardami rock and rollowymi. Potem wielokrotnie obiecaliśmy sobie wspólne nagrania, ale jak to w życiu, nie dane nam było zrealizować tych planów.”

„Dziś tego tym bardziej żałuję. Ale kiedy nagrywałem płytę z najpiękniejszymi polskimi tangami nie mogło zabraknąć: bo do tanga trzeba dwojga. Romku! Modlę się za Ciebie. Spoczywaj w pokoju” – opisał artysta.

Natalia Kukulska pożegnała członka Budki Suflera słowami „Nic nie może wiecznie trwać. Strasznie smutna wiadomość - zmarł wspaniały kompozytor, niezwykle dobry i ciepły człowiek”.

Bracia Golec równie pięknie przekazali swoje ostatnie pożegnanie. Opisali postać Romualda Lipki i dodali smutne „graj pięknie po drugiej stronie”.

Organek także oficjalnie pożegnał muzyka. Wspomniał, że znał utwory Budki Suflera od dziecka i ma z nimi wiele pięknych wspomnień, za które podziękował Lipce w ostatnim pożegnaniu.

Paweł Kukiz zaznaczył, że „powoli kończy się pewna epoka” i „codziennie jakaś część jego świata odchodzi”.

Romuald Lipko nie żyje Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z...

Gepostet von Budka Suflera am Donnerstag, 6. Februar 2020

Przypomnij sobie o… POŻEGNALIŚMY LEGENDARNEGO AKTORA. KIRK DOUGLAS MIAŁ 103 LATA

Jak informował portal Życie: HELENA VONDRACKOVA UWIELBIA MŁODYCH MĘŻCZYZN. "SĄ JAK NABOJE Z ENERGIĄ"

Portal Życie pisał również o… ŻEGNAMY JEDNĄ Z NAJPOPULARNIEJSZYCH AKTOREK NA ŚWIECIE. POLACY POKOCHALI JĄ ZA ROLĘ W "STAR TREKU"