Jeden z członków zespołu Budka Suflera jakiś czas temu bardzo poważnie zachorował. Niestety, artysta przegrał walkę z chorobą. Tę smutną informację przekazał zespół w oświadczeniu.

„Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów” – napisano na oficjalnej stronie internetowej zespołu.

Romuald Lipko zmarł w wieku 69 lat. Jeszcze przed kilkoma miesiącami deklarował, że póki co pożegnał chorobę i „jest gotowy do służby”.

Niestety, niedługo później znów znalazł się w szpitalu.

Romuald Lipko zmagał się z poważną chorobą

Najpierw członek Budki Suflera usłyszał wstępną diagnozę. Później leżał w szpitalu w Warszawie, jednak ostatecznie zdecydował się na leczenie w Magdeburgu.

Romuald Lipko zaznaczał, że może wygrać z chorobą. Nie chciał się poddać, a gdy brakowało mu sił, prosił Boga o wsparcie.

Ten utalentowany muzyk był nie tylko współzałożycielem i twórcą większości hitów Budki Suflera, ale także multiinstrumentalistą i jednym z ojców nurtu new romantic.

Na swoim koncie miał współprace m.in. z Urszulą, Ireną Santor, Anną Jantar, Izabelą Trojanowską, Natalią Kukulską czy Marylą Rodowicz.

Gwiazdy również nie mogą odżałować tej wielkiej straty. Organek zamieścił wzruszający wpis na Facebooku, w którym zaznaczał, że utwory Budki Suflera to część jego dobrych wspomnień z dzieciństwa, a także dziękował artyście.

Krzysztof Krawczyk pokusił się o przywołanie ich współpracy podczas jednej ze swoich solowych płyt i wspomniał, że choć obiecali sobie wspólne nagrania, nigdy nie doszły one do skutku. Dodał, że dziś tym bardziej żałuje, że nie udało się spełnić planów.

Przypomnij sobie o… PAMIĘTACIE JESZCZE PIERWSZE BAJKI W TV? TO BYŁY CZASY. A CO OGLĄDAJĄ DZISIAJ NAJMŁODSI

Jak informował portal Życie: HELENA VONDRACKOVA UWIELBIA MŁODYCH MĘŻCZYZN. "SĄ JAK NABOJE Z ENERGIĄ"

Portal Życie pisał również o… ŻEGNAMY JEDNĄ Z NAJPOPULARNIEJSZYCH AKTOREK NA ŚWIECIE. POLACY POKOCHALI JĄ ZA ROLĘ W "STAR TREKU"