Groźna choroba rozprzestrzenia się i wygląda na to, że jak na razie ludzie nie są w stanie nad nią zapanować. Co dokładnie dzieje się w Chinach i jak przenosi się śmiertelny wirus?

Groźny wirus opanował Chiny i przenosi się dalej

Sytuacja pogarsza się, a wirus coraz szybciej znajduje kolejne ofiary. Obecnie odnotowano 440 przypadków zarażenia koronowirusem, który jest niezwykle podobny to tego powodującego SARS. Jak podaje ministerstwo zdrowia w Pekinie, zmarło już dziewięć osób.

Póki co nieznane są drogi, którymi wirus przenosi się na kolejne osoby. Nie wiadomo także, skąd się wziął. Jednak pewne jest, że ludzie mogą zarazić się od siebie nawzajem, a wirus wywołuje zapalenie płuc.

Chińskie władze informowały, że sytuacja jest pod kontrolą. Nie jest to do końca prawdą – przypadki zakażenia stwierdzono już w Japonii, Korei Południowej, Tajlandii, na Tajwanie, a także w USA. Podejrzewa się, że jeden z mężczyzn, który wrócił z Chin do Australii, także jest zarażony.

Bardzo możliwe, że oficjalna liczba osób zarażonych wirusem jest mniejsza niż rzeczywista. Choroba wciąż się rozprzestrzenia, co pozwala twierdzić, że będzie wciąż rosła. Gabriel Leung, przedstawiciel uniwersytetu z Hongkongu, twierdził, że liczba zakażonych wynosi ponad 1300 osób.

Koronawirus 2019-nCoV wywołuje zapalenie płuc. Wiele lotnisk wprowadziło badania lekarskie dla podróżnych z miasta Wuhan w Chinach, gdzie rozprzestrzenia się choroba. Podaje się informacje o kilkudziesięciu osobach, które leżą w szpitalu w stanie krytycznym.

Chory narzeka na kaszel, ma duszności i gorączkę.

Władze Lotniska Chopina w Warszawie bacznie obserwują sytuację, deklarują także, że pozostają w gotowości do działania, jeśli wykryte zostanie zagrożenie epidemiologiczne.

Jak na razie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że nieznany jest stopień zaraźliwości wirusem.

Przypomnij sobie o… 44-LETNIA KOBIETA SPODZIEWA SIĘ 22 DZIECKA. NAJWIĘKSZA RODZINA W WIELKIEJ BRYTANII WKRÓTCE STANIE SIĘ JESZCZE WIĘKSZA

Jak informował portal Życie: MILIONY ZOBACZYŁY ZDJĘCIE OJCA MODLĄCEGO SIĘ NAD NOWORODKIEM. TO JEST WŁAŚNIE PIĘKNO NOWEGO ŻYCIA

Portal Życie pisał również o… KIEDY DO POLSKI ZAWITA PRAWDZIWA WIOSNA? JASNOWIDZ JACKOWSKI JUŻ WIE I PODZIELIŁ SIĘ Z NAMI TĄ INFORMACJĄ