Książę Harry i Meghan Markle ogłosili kilka dni temu światu, że zamierzają opuścić szeregi rodziny królewskiej i skupić się na nowych obowiązkach. To oznacza, że nie będą pełnić np. funkcji reprezentacyjnych.

Para postanowiła, że zamieszka w Kanadzie, a ich nowy dom został pokazany w jednej z amerykańskich telewizji. Nie wiadomo jeszcze, czy Harry i Meghan podejmą normalną pracę. Najprawdopodobniej nie będą mieli wyjścia – książę Karol zapowiedział bowiem, że nie ma zamiaru utrzymywać cały czas swojego syna i jego żony.

W sprawie nagłej i niespodziewanej decyzji Sussexów głos zabrała także królowa Elżbieta II, która wydała oficjalny komunikat.

Jak czytamy w jego treści, monarchini nie jest zadowolona z podjętej przez jej wnuka decyzji. Oświadczenie miało stonowany ton, ale na pewno nie kończy sprawy.

Teraz brytyjskie media spekulują o jeszcze jednej, możliwej konsekwencji. Dotyczy to małego księcia Archiego.

Synek Harry’ego i Meghan urodził się w maju zeszłego roku. Okazuje się, że ważą się już jego przyszłe losy. Królowa Elżbieta ma bowiem prawo odebrać Meghan Markle prawa rodzicielskie!

Według brytyjskiego prawa, to właśnie panująca królowa lub król są prawowitymi opiekunami każdego nowonarodzonego dziecka na brytyjskim dworze. A to z kolei oznacza, że Elżbieta może podjąć każdą decyzję dotyczącą przyszłości Archiego.

Jeśli zdecyduje się na ograniczenie praw jego biologicznej matki, to Meghan Markle będzie miała duże kłopoty. Nie będzie mogła m.in. wywieźć Archiego za granicę bez zgody monarchini. Jej widzenia z synkiem również nie będą w pełni swobodne.

Sytuacja pogorszy się, jeśli książęta Sussex zdecydują się na rozwód. Taka sytuacja miała już miejsce w przeszłości. Panujący ówcześnie monarcha rzeczywiście skorzystał ze swoich praw i zaangażował się w wychowanie nowe członka rodziny.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na sam przebieg ciąży Meghan. Żona księcia Harry’ego nie zdecydowała się na poród w szpitalu św. Marii – zwyczajowym miejscu, w którym na świat przychodzą dzieci rodziny królewskiej.

Nie pokazała się również ze swoim maleństwem tuż po porodzie. Tak było np. w przypadku każdej z ciąż Kate Middleton. Świat Archiego ujrzał dopiero na zdjęciach z oficjalnej sesji w Pałacu Buckingham.

Przypomnij sobie o: KRÓLOWA ELŻBIETA II ZDECYDOWAŁA, CO ZROBIĆ W SPRAWIE KSIĘCIA HARRY'EGO I KSIĘŻNEJ MEGHAN. CZY KSIĄŻĘCA PARA PONIESIE KONSEKWENCJE SWOJEJ DECYZJI

Jak informował portal "Życie": NA TEN WYWIAD CZEKA CAŁY ŚWIAT. KSIĄŻE HARRY I MEGHAN MARKLE UJAWNIĄ POWODY WYPISANIA SIĘ Z RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Portal "Życie" pisał również: WIADOMO JUŻ, CZYM W NAJBLIŻSZYM CZASIE ZAJMIE SIĘ MEGHAN MARKLE. PODPISAŁA PIERWSZY KONTRAKT ZE ZNANĄ MARKĄ. Z INNĄ PROWADZI NEGOCJACJE