Jeff Bezos, właściciel Amazona, postanowił podążyć wzorem innych sławnych oraz bogatych i wesprzeć Australię w walce z szalejącymi pożarami.

Przypomnijmy, że pożary trwają tam nieprzerwanie już od wielu tygodni. Ogień spustoszył teren o wielkości ponad 8 milionów hektarów i zabił niemal 30 osób oraz niezliczoną liczbę zwierząt.

Teraz najbogatszy człowiek na świecie postanowił wesprzeć walczący z pożarem kraj kwotą… miliona dolarów australijskich. To mniej, niż zarabia w przeciągu pięciu minut.

Jeff Bezos to najbogatszy człowiek na świecie. Z informacji uzyskanych przez Business Insider wynika, że miliarder w przeciągu minuty zarabia ponad 149 tysięcy dolarów. Teraz postanowił przekazać milion dolarów australijskich na walkę z pożarami.

W przeliczeniu Jeff Bezos podarował Australii około 690 tysięcy dolarów amerykańskich, a więc mniej, niż zarabia w przeciągu pięciu minut. Podkreślił przy tym, że nie przekazuje środków w swoim imieniu, a w imieniu Amazona.

Warto wspomnieć, że niedawno zarząd tej spółki odmówił przyjęcia pakietu propozycji, które mają zapobiegać zmianom klimatu. Amazon ma także największy ślad węglowy spośród wszystkich dużych firm technologicznych.Większy nawet od Microsoftu, Apple’a i Google’a!

Ponadto marka współpracuje również firmami z branży ropy naftowej, które znacznie przyczyniają się do zatruwania środowiska. Teraz środki przekazane przez Amazon mają zostać wykorzystane do wsparcia organizacji walczących z australijskimi pożarami.

Stać go na więcej

Trudno nie dziwić się wysokości kwoty przekazanej przez miliardera, szczególnie w zestawieniu ze skalą jego majątku oraz podobnych gestów równie znanych, ale mniej majętnych ludzi biznesu, aktorów czy celebrytów. Wielu jest zdania, że Bezos poskąpił na walkę z pożarami.

W tej chwili firma Amazon jest drugą najdroższą firmą na świecie i wyceniana jest na ponad 930 miliardów dolarów. Sam majątek Jeffa Bezosa, który uznawany jest za najbogatszego człowieka na świecie, szacowany jest na ponad 116 miliardów dolarów.

Ten fakt sprawia, że kwota przekazana przez niego na pomoc Australii wywołała lawinę krytyki wśród internautów.

W swoich komentarzach podkreślają, że najbogatszy człowiek świata z pewnością nie może nazywać się hojnym. Więcej od niego przekazał na przykład aktor Leonardo DiCaprio, który wsparł australijski rząd kwotą 3 milionów dolarów.

Tymczasem jego majątek jest nieporównywalnie mniejszy niż majątek Bezosa, bowiem wynosi zaledwie 260 milionów dolarów.

Podobne do niego kwoty przekazali natomiast muzycy i aktorzy, którzy na co dzień dysponują znacznie skromniejszymi budżetami. Są wśród nich m.in. Pink, Kylie Minogue, Nick Cave oraz Nicole Kidman. Wszyscy przekazali na Australię po 500 tysięcy dolarów.

Decyzja miliardera bardzo szybko stała się przyczyną krytyki w mediach społecznościowych. Internauci podkreślają, że w swojej sytuacji mógł zrobić dużo więcej dla Australii.

Tymczasem najbogatszy człowiek świata poświęcił problemowi pożarów pustoszących Australię kwotę, którą zarabia w ciągu pięciu minut.

Na portalu "Życie" dowiesz się również o... IMPONUJĄCA SUMA NA 28. FINALE WOŚP W 2020 ROKU. JAKĄ KWOTĘ UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ? CZY PADNIE REKORD

Portal "Życie" informował także... NIEZWYKŁE NAGRANIE Z AKCJI RATUNKOWEJ KOALI W AUSTRALII. DWÓCH NASTOLATKÓW WYKAZAŁO SIĘ NIE LADA ODWAGĄ

Warto sobie przypomnieć... CO NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ W AUSTRALII. ODPOWIEDZI UDZIELA POLKA, MIESZKAJĄCA W AUSTRALII