Konflikt na linii USA-Iran rośnie w siłę. Stosunki tych dwóch krajów zaostrzyły się w przeciągu ostatnich dni, gdy na polecenie Donalda Trumpa zabito generała Kasima Sulejmani, jedną z najważniejszych osób w Iranie.

Generał Kasim Sulejmani był jedną z najważniejszych osób w Iranie, odpowiadał m.in. za operacje międzynarodowe. Na początku stycznia został zabity przez siły USA na lotnisku w Bagdadzie. O jego śmierci zdecydował Donald Trump.

Teraz Iran zapowiedział zemstę za śmierć swojego generała. Szef irańskiej dyplomacji Javad Zarfi podkreślił to na swoim Twitterze:

Amerykański akt międzynarodowego terroryzmu wymierzony w gen. Sulejmaniego – dowódcę najskuteczniejszych sił walczących z Państwem Islamskim, Al-Nusrą i Al-Kaidą – to niezwykle niebezpieczna i głupia eskalacja. Stany Zjednoczone wezmą odpowiedzialność za swoje awanturnictwo.

Kraj chce zebrać kilkadziesiąt milionów nagrody za śmierć Donalda Trumpa. Zbiórkę ogłosili organizatorzy żałobnego pochodu, który odbył się po sprowadzeniu ciała zabitego generała do Iranu.

O przekazywanie datków na nagrodę za śmierć Donalda Trumpa zwracano się do tłumu żałobników. Całe wydarzenie zrelacjonował reporter NBC News:

Iran ma 80 milionów mieszkańców. Jeśli każdy z nas odda po dolarze, uzbieramy 80 mln za jego głowę. W oparciu o ludność Iranu chcemy zebrać więc 80 mln dol. (ponad 300 mln zł), co będzie nagrodą dla tych, którzy zbliżą się do prezydenta Trumpa

Irańczycy grożą nie tylko Donaldowi Trumpowi, ale całym Stanom Zjednoczonym. Agencja informacyjna ILNA zacytowała w tej kwestii jednego z irańskich deputowanych:

Możemy zaatakować sam Biały Dom, możemy odpowiedzieć im na amerykańskiej ziemi. Mamy moc i, jeśli bóg pozwoli, odpowiemy w odpowiednim czasie.

Zbiórka środków na wynajęcie zabójcy Donalda Trumpa to nie jedyna konsekwencja śmierci jednej z najważniejszych osób w Iranie. Niedawno parlament tego kraju podjął decyzję o wydaleniu z kraju wojsk USA i kolacji, czyli także Polaków.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... KOBIETA ROZGNIEWAŁA PAPIEŻA FRANCISZKA. UDERZYŁ JĄ W RĘKĘ, ABY UWOLNIĆ SIĘ Z UŚCISKU. TERAZ PRZEPRASZA ZA SWOJĄ REAKCJĘ

Warto sobie przypomnieć... DONALD TRUMP USŁYSZAŁ POWAŻNE ZARZUTY. MOŻE STRACIĆ SWOJE STANOWISKO. CO DALEJ Z PREZYDENTEM USA

Portal "Życie" informował także o... KANADYJSKA TELEWIZJA WYCIĘŁA SCENĘ Z DONALDEM TRUMPEM Z DRUGIEJ CZĘŚCI FILMU "KEVIN SAM W DOMU". JAK NA TO ZAREAGOWAŁ PREZYDENT USA