Historia księżnej Diany i księcia Karola wciąż budzi wiele kontrowersji. Ich relacje są przedmiotem wielu publikacji i materiałów filmowych. Wszyscy mówią o tym, że ich małżeństwo nie miało szans na przetrwanie.

Nie każdy jednak wie, jak wyglądały początki znajomości tych dwoje. Czy rzeczywiście ich związek był z góry skazany na porażkę?

Trudne początki znajomości

Relacje Diany i Karola nie przypominały typowych spotkań zakochanych. Przed ogłoszeniem zaręczyn para widziała się zalewdwie kilka razy. Nie było szans na to, by móc dobrze się poznać.

13 - tyle wynosi liczba ich bezpośrednich spotkań zanim doszło do ślubu. Nie były to jednak spotkania intymne, tylko we dwoje. Nie ma tutaj mowy o tradycyjnych randkach. Diana i Karol spotykali się wyłącznie oficjalnie, a ich rozmowy od początku nie zmierzały w tym samym kierunku.

Jak informuje żródło "Daily Telegraph":

"Ich spotkania w cztery oczy wyglądały jak kurtuazyjne rozmowy znajomych. Nawet nie dobrych znajomych. Po prostu znajomych."

Dodatkowo, warto wspomnieć, że różnica wieku między Karolem a Dianą była znacząca. Ona miała zaledwie 16 lat, z kolei on - 29.

Jak podaje "Jastrząb post" tak o swojej przyszłej żonie mówił książę Karol w rozmowie dla "Daily Telegraph" w 1981 roku:

"Pamiętam, jak myślałem, jaka to była bardzo wesoła, zabawna i atrakcyjna 16-latka. Mam na myśli rozrywkową, pełną wigoru i życia."

Z kolei, późniejsza księżna tak komentowała początki relacji z mężem:

"Spotkaliśmy się się 13 razy i pobraliśmy się."

Diana dodawała także w osobistych taśmach nagranych ze swoim trenerem głosu Peterem Settelenem w 1992 r., które zostały niedawno wydane w najnowszym filmie dokumentalnym o księżnej "In Her Own Words":

"Przeprowadziliśmy ten upiorny wywiad w dniu, w którym ogłosiliśmy nasze zaręczyny, a ten śmieszny reporter zapytał:„ Czy jesteście zakochani? ”. Pomyślałam sobie, co za dziwne pytanie, więc powiedziałam: „Tak, oczywiście, że jesteśmy”, a Karol odwrócił się i powiedział: „Cokolwiek miłość znaczy”. I to mnie całkowicie zaskoczyło. Myślałam, co za dziwna odpowiedź. Uraziło mnie to."

Trudno się dziwić rozstaniu pary w 1996 roku. W ich związku nie było mowy o miłości, a dowodem na to są już ich pierwsze spotkania.

Warto sobie przypomnieć...KOLEJNA BURZA NA BRYTYJSKIM DWORZE. ODWOŁANO PRZYJĘCIE ZARĘCZYNOWE

Portal "Życie" pisał: KSIĘŻNA KATE REZYGNUJE Z PEŁNIENIA OFICJALNYCH OBOWIĄZKÓW. CO SIĘ DZIEJE W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Informował również: ZASKAKUJĄCE WIEŚCI O NATALII SZROEDER. CZY TO OZNACZA KONIEC JEJ MUZYCZNEJ KARIERY