Wydawać by się mogło, że w Internecie nic już nie zdziwi. Jednak ozdoby choinkowe ze zdjęciami z byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau odbierają mowę. Ta oburzająca oferta pojawiła się na Amazonie. Zatrważające bombki choinkowe i inne gadżety były do kupienia za kilkanaście dolarów.

Oferta Amazona szybka dotarła do muzealników zatrudnionych w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Natychmiast zgłosili oni sprawę do kierownictwa Amazona oraz nagłośnili sprawę w internecie. Na ich post odpowiedziały tysiące oburzonych internautów.

Dzięki szybkiej reakcji muzealników udało się w krótkim czasie doprowadzić do usunięcia oburzającej oferty przez Amazona. Handlowy gigant zapowiedział, że wyciągnie odpowiednie konsekwencje u sprzedawcy gadżetów ze zdjęciami z byłego nazistowskiego obozu.

W sieci pojawiły się nie tylko bombki z Auschwitz, ale również otwieracze do butelek oraz podkładki pod mysz komputerową, na których nadrukowane były zdjęcia Bramy Śmierci czy ogrodzenia z druku kolczastego.

- Wiele wskazuje na to, że tego typu oferty generowane są automatycznie, przez programy, które wyszukują różne darmowe zdjęcia i umieszczają je na różnych produktach – powiedział rzecznik z Paweł Sawicki z biura prasowego Muzeum Auschwitz.

- Niemniej jednak efekt takiego zautomatyzowanego działania oburza. Cieszy szybka reakcja serwisu, który usunął te przedmioty ze strony i zapowiedział, że będzie stosować wobec sprzedawców kary regulaminowe. Mamy nadzieję, że do weryfikacji będzie przykładana znacznie większa waga, aby nie pojawiły się tam przedmioty, które są co najmniej niestosowne – przyznał Sawicki w rozmowie z Gazetą Krakowską.

Przypomnij sobie o… OTO NAJDROŻSZA CHOINKA NA ŚWIECIE. KOSZTOWAŁA KILKADZIESIĄT MILIONÓW ZŁOTYCH [ZDJĘCIA]

Jak informował portal Życie: KRÓLOWA ELŻBIETA II JUŻ OTWORZYŁA SEZON ŚWIĄTECZNY. W PAŁACU BUCKINGHAM STANĘŁA OGROMNA CHOINKA. JAK WYGLĄDA

Portal Życie pisał również o… ZUS OBNIŻYŁ EMERYTURĘ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. POMIMO TEGO, PREZES NADAL DOSTAJE CO MIESIĄC KOKOSY