Historia, o której opowiadamy, wydarzyła się w Chinach. Dwa bezdomne szczeniaki błąkały się po ulicach. Mnisi, którzy je spotkali, postanowili podarować im nowe życie i zabrali je do siebie.

Zwierzęta doświadczone w ten sposób bardzo często potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do nowej sytuacji i osób, które się nimi zajęły. Tak było również w tym przypadku.

W sieci pojawiły się wzruszające zdjęcia, które obrazują czas, w którym szczeniaczki adoptowały się do nowego miejsca. Z jednej strony wycofane i jeszcze nieufne, z drugiej ciekawe świata i potrzebujące opieki.

Mnisi zapewnili im odpowiednie warunki i opiekę. Nie zawsze jednak osoby znajdujące zagubione lub bezpańskie zwierzę ma taka możliwość. Pamiętajmy, że są instytucje, które mogą w takiej sytuacji pomóc.

W sytuacji kiedy znaleźliśmy błąkające się po ulicach zwierzę, możemy poinformować najbliższe schronisko dla zwierząt. Jeśli nie możemy zwierzaka zabrać do domu, tam właśnie można je odtransportować. Warto pamiętać, że jest ogromne prawdopodobieństwo, że właściciel, który szuka zwierzęcia, tam właśnie się zgłosi.

W większości miast działają również organizacje pro zwierzęce. Dobrze kiedy poinformujemy, że znaleźliśmy czyjąś zgubę.

Informacje o znalezieniu psa lub kota możemy również przekazać weterynarzowi, który przyjmuje zwierzęta w okolicy.  Pamiętajmy również o ogromnej sile mediów społecznościowych. Jest duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób dotrzemy do właściciela, lub znajomego właściciela zwierzaka.

Zdjęcia znalezionych w Chinach szczeniaków chwytają za serce. Wdzięczność i wierność zwierząt, które spotkała pomoc ze strony człowieka, są nieocenione.

Jak informował portal Życie: TO WIDEO ROZCZULI KAŻDEGO. MŁODY LEKARZ ZNALAZŁ SPOSÓB NA USPOKOJENIE DZIECKA W TRAKCIE BADANIA [WIDEO]

Portal Życie pisał również o: ANDRZEJKI TO NIE TYLKO CZAS IMPREZ, ALE I WRÓŻB. WARTO POZNAĆ ANDRZEJKOWY HOROSKOP NA PRZYSZŁY ROK

Przypomnij sobie o: NA JAKIE PREMIE ŚWIĄTECZNE MOGĄ LICZYĆ POLACY. OTO KWOTY, KTÓRE WYPŁACAJĄ PRACODAWCY