Luca Trapanese od czasu kiedy był nastolatkiem, pracował wolontariacko w ośrodku dla osób niepełnosprawnych. Już jako dorosły mężczyzna pracuje zawodowo jako opiekun dla osób ze szczególnymi potrzebami. Luca bardzo chciał zostać ojcem. Dzięki temu, że Luca ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z niepełnosprawnymi, mógł adoptować swoją córkę Albę.

Nie było to dla niego takie proste. Luca jest bowiem 41-letnim singlem, który jest homoseksualistą. Włoska opieka społeczna zazwyczaj nie przyznaje prawa do adopcji osobom nieheteronormatywnym, a do tego żyjących jako single. Luca usłyszał, że otrzyma szansę na zostanie ojcem jedynie wtedy, gdy ktoś odda do adopcji niepełnosprawne dziecko, którego nie będzie chciała przygarnąć tradycyjna rodzina.

Właśnie w ten sposób przecięły się drogi Luca i Alby. Dziewczynka została oddana do adopcji przez swoją matkę zaraz po urodzeniu. Powodem tej decyzji jest fakt, że dziecko cierpi na zespół Downa. 20 rodzin, którym proponowano adopcję Alby, odmówiło w obawie przed wychowywaniem chorego dziecka.

Wtedy pracownicy opieki społecznej zgłosili się do Luca. Mężczyzna natychmiast popędził do szpitala, aby poznać swoją córkę. Alba miała wtedy zaledwie 13 dni. 41-latek natychmiast po wzięciu jej na ręce był pewien, że jest to jego córka i chce się nią opiekować.

Luca zaadoptował Albę w 2017 roku. Od tej pory jego życie całkowicie się zmieniło. Każdy jego dzień kręci się wokół dziewczynki. Mężczyzna mówi, że dzięki stworzeniu rodziny dla Alby czuje się bardzo szczęśliwy i spełniony. Ma również odpowiednie przygotowanie do wychowywania dziecka ze specjalnymi potrzebami.

Luca Trapanese chętnie dzieli się z internautami zdjęciami ze swojej codzienności, którą dzieli z Albą. Jego profil na Instagramie śledzi ponad 130 tysięcy obserwatorów.

Przypomnij sobie o… CHCIELI JAK NAJDŁUŻEJ UTRZYMAĆ TO W SEKRECIE. WYSZŁA NA JAW PŁEĆ DRUGIEGO DZIECKA LEWANDOWSKICH

Jak informował portal Życie: RAFAŁ MASERAK ZOSTANIE OJCEM. GWIAZDY GRATULUJĄ: "SZYKUJ FORMĘ NA PĘPKOWE"

Portal Życie pisał również o… 27 GRUDNIA DODATKOWYM DNIEM WOLNYM DLA NIEKTÓRYCH POLAKÓW. KTO BĘDZIE MIAŁ DŁUŻSZĄ PRZERWĘ ŚWIĄTECZNĄ