Rząd ustanowił piątek 27 grudnia dniem wolnym od pracy. Tym samym wydłużył przerwę świąteczną o dodatkowy dzień. Niestety zmiany obejmą tylko niektórych Polaków. Kto nie będzie musiał wstawać do pracy w piątek po Świętach?

Najbliższe dni wolne od pracy to środa 25 i czwartek 26 grudnia. Właśnie w tych dniach obchodzimy bowiem święto Bożego Narodzenia. Teraz rząd powiększył pulę dni wolnych również o piątek 27 grudnia. W ten sposób świąteczny urlop może potrwać aż do następnego tygodnia.

Nowe zarządzenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wydłuża przerwę świąteczną o dodatkowy dzień wolny. Niestety zmiany obejmą jedynie wąską grupę Polaków. Kim są ci szczęściarze?

Piątek 27 grudnia 2019 roku będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników administracji rządowej. Zarządzenie na ten temat podpisał właśnie szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Oznacza to, że w tym dniu urzędy będą nieczynne, a urzędnicy zyskają dłuższą przerwę świąteczną. W praktyce 27 grudnia do pracy nie będą musieli wstawać pracownicy urzędów wojewódzkich, inspekcji, urzędów statystycznych oraz jednostek Krajowej Administracji Skarbowej.

Wolne będą mieli także pracownicy centralnej administracji rządowej, czyli zatrudnieni w ministerstwach i urzędach centralnych.

Warto jednak podkreślić, że zarządzenie o dniu wolnym od pracy dla urzędników nie obejmuje administracji samorządowej. Oznacza to, że dodatkowego dnia wolnego nie otrzymają pracownicy urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin. Ich działalność regulują bowiem odrębne przepisy.

W zamian za dodatkowy dzień wolny, pracownicy administracji rządowej będą musieli pojawić się pracy w sobotę 14 grudnia. Właśnie w tym dniu będą odpracowywać dodatkowy dzień wolny, a obywatele zyskają możliwość załatwienia pilnych spraw urzędowych.

Portal "Życie" informuje także... OGROMNE ZMIANY W ZWOLNIENIACH LEKARSKICH. „TO ABSURDALNE, NIEPRZEMYŚLANE I MECHANICZNE PODEJŚCIE”

Na portalu "Życie" dowiesz się również o... PONAD 200 MIEJSCOWOŚCI JUŻ WKRÓTCE ZNIKNIE Z MAPY POLSKI. CO SIĘ Z NIMI STANIE

Warto sobie przypomnieć... PROBLEM POLSKICH WSI. Z TYM ZMAGAJĄ SIĘ MIESZKAŃCY MAŁYCH MIEJSCOWOŚCI