19 października jest od ubiegłego roku świętem państwowym. Tego dnia Polacy czczą pamięć Duchownych Niezłomnych. Jak na razie święto nie wprowadza dnia wolnego od pracy. Jego datę wybrano w związku z porwaniem ks. Jerzego Popiełuszki.

W 2018 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą 19 października Narodowym Dniem Pamięci Duchownych Niezłomnych. To nowe święto zaproponowane przez rządy Prawa i Sprawiedliwości obchodziliśmy po raz pierwszy w ubiegłym roku.

W tym roku odbyły się drugie obchody nowo wprowadzonego święta państwowego. Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych wypadał w sobotę. Wszyscy, którzy wiedzieli o tym święcie i liczyli, że dzięki niemu otrzyma się dodatkowy dzień wolny o pracy, gorzko się rozczarowali.

Jak na razie 19 października nie jest dniem wolnym od pracy. Być może, jeśli święto zyska na popularności, Sejm zdecyduje się to zmienić.

Data obchodów święta została wybrana nieprzypadkowo. 19 października jest dniem porwania i zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki. W projekcie wprowadzenia Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych napisano, że jego celem jest upamiętnienie duchownych, którzy „dawali wyraz wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej”.

Sprawdź też kalendarz dni wolnych od pracy na przyszły rok: BĘDZIE AŻ 113 DNI WOLNYCH OD PRACY! SPRAWDŹ, KIEDY MOŻESZ ZROBIĆ SOBIE WOLNE!

Może Cię zainteresować również: NAJWIĘKSZY PRZEKRĘT FINANSOWY W POLSCE OD LAT! POSTAWIONO PIERWSZE ZARZUTY

Źródło: „pomorska.pl”