Dom narodzin przywódcy III Rzeszy Adolfa Hitlera znajduje się w austriackim Braunau. Od kilku lat budynek stał się miejscem kultu Hitlera. Co roku do miejsca przybywa rzesza turystów.

Władze Austrii postanowili skończyć z tym procederem. Jak donosi Pikio.pl, Austriacy zdecydowali się przekształcić dom rodzinny Hitlera na posterunek Policji.

Jak mówi minister spraw wewnętrznych Austrii, Wolfgang Perschon, decyzja o powstawaniu w miejscu kultu nazistów posterunku, ma pozbawić je wspomnień o narodzonym tam Hitlerze.

- Wykorzystywaniedomuprzez policję powinno wysłać jasny sygnał, że ten budynek nigdy nie będzie już przywoływał wspomnień narodowego socjalizmu.

Władze Austrii już od pewnego czasu walczą z falą przybywających do Braunau nazistów. Początkowo władze wykupiły posiadłość, a następnie zorganizowały konkurs dla europejskich architektów na zagospodarowanie przestrzeni. Zwycięzca zostanie wyłoniony w połowie 2020 roku.

Wszystkie działania rządu, zmierzają ku zaprzestaniu łączenia Hitlera z Austrią i są wynikiem narastających tendencji nacjonalistycznych. Austria zapoczątkowała swoja walkę stwierdzeniem, że nie była do końca "pierwszą ofiarą Hitlera", a wielu jej mieszkańców dobrowolnie wspierało nazistę.

Kolejnym krokiem swoistego rozrachunku Austrii ma być przebudowa domu narodzin przywódcy III Rzeszy, która w nadziei Austriaków spowoduje zakończenie nazistowskiej przeszłości i dalszemu narastaniu nacjonalistycznych tendencji.