Zwycięstwo opozycji w Senacie zmobilizowało członków Prawa i Sprawiedliwości do szybkiego działania. Prezes Kaczyński zorganizował na Nowogrodziej spotkanie decyzyjne w sprawie dwu-mandatowej porażki w wyższej izbie polskiego parlamentu.

Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie, nie przełożyło się na większość w Senacie. Wiadomość ta z pewnością nie ucieszyła prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który postanowił błyskawicznie zareagować.

W odpowiedzi na porażkę, zwołał pilne spotkanie członków ugrupowania na Nowogrodzkiej. Na prośbę prezesa we wskazane miejsce przyjechali m.in. Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin, Michał Dworczyk czy rzecznik rządu Piotr Muller.

Zobacz także: NIE MASZ DOŚWIADCZENIA, ALE CHCESZ ZARABIAĆ 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE? WIEMY, JAK TO ZROBIĆ!

Zwycięstwo opozycji w Senacie okazało się niemałym zaskoczeniem dla partii rządzącej. Spotkanie zorganizowano więc, najprawdopodobniej w celu ustalenia najbliższych działań.Trudno stwierdzić, jakie decyzje na spotkaniu zapadły i co planuje PiS.

Nie wiadomo dokładnie, jakie zmiany szykuje partia, ale, jak zapowiadał sam prezes Kaczyński w tej kadencji wypełnianie obietnic wyborczych będzie zdecydowanie trudniejsze.

Zobacz także: POWAŻNY BŁĄD KOMISJI WYBORCZEJ! WYBORY ZOSTANĄ POWTÓRZONE?

Źródło: „Pikio.pl”