Zdjęcie i bulwersująca opinię publiczną na czele z fanami skoków narciarskich informacja, która wyszła od Adama Małysza w poniedziałek po południu dosłownie zmroziła wszystkich. Okazuje się, że uznawany za bohatera i jednego z największych polskich sportowców Orzeł z Wisły przeszedł testy na SARS-CoV-2, które dały wynik pozytywny. Tym samym, Adam Małysz jest kolejnym przypadkiem znanej osoby zarażonej koronawirusem. Sportowiec zaapelował do wszystkich, którzy mieli z nim kontakt, aby się obserwowali, a najlepiej zgłosili na badania.

Sanepid objął skoczka i jego rodzinę, a także najbliższych współpracowników kwarantanną. Na razie Adam Małysz czuje się dobrze i przechodzi koronawirusa praktycznie bezobjawowo. Co jednak z Kamilem Stochem i resztą polskiej kadry? Wiadomo przecież, że Adam Małysz pracuje obecnie na stanowisku dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, ma kontakt z wieloma osobami. Czy mógł nieświadomie zarazić innych?

W poniedziałek fanami skoków narciarskich wstrząsnęła informacja o zarażeniu się koronawirusem przez Adama Małysza. Orzeł z Wisły sam powiadomił o swojej chorobie. Wszyscy zastanawiają się, czy skoczek kogoś nie zaraził. Co z Kamilem Stochem?

fot, Instagram @adammalyszofficial

Adam Małysz ma koronawirusa! Kamil Stoch i polscy skoczkowie pod kontrolą, dowiedzieli się, czy będą dalej trenować

Kamil Stoch i cała kadra narodowa dowiedzieli się, że Adam Małysz został zarażony koronawirusem i nie będzie mógł brać udziału w zgrupowaniu przed sezonem letnim. Polscy skoczkowie dowiedzieli się również, czy możliwe będą dalsze treningi przed Letnim Grand Prix w Wiśle 22-23 sierpnia, co z możliwą kwarantanną i czy zostaną poddani testom na COVID-19.

Na szczęście, jak informuje portal Pikio.pl, żaden ze skoczków, w tym Kamil Stoch, ani członkowie sztabu szkoleniowego nie mieli bezpośredniego, fizycznego kontaktu z Adamem Małyszem od 12 czerwca. Po naradzie, jak przekonuje Andrzej Wąsowicz, szef skoczni narciarskiej w Wiśle poinformował, że treningi będą odbywać się w normalnym trybie.

- Jesteśmy umówieni z kadrą na kolejny trening we wtorek. Miejmy nadzieję, że już przy dobrej pogodzie - zaznaczył Andrzej Wąsowicz w rozmowie ze Sportowymi Faktami, cytowanymi przez Pikio.pl.

fot. Instagram @kamilstochofficial

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE