To były bardzo emocjonujące zawody! Przez ponad tydzień trwały XIX Zimowe Igrzyska Głuchych Valtellina-Valchiavenna. Polacy brali udział w różnych konkurencjach, jednak największym sukcesem mogli pochwalić się szachiści. Maciej Łapaj zdobył srebrny medal w szachach błyskawicznych, a w zawodach drużynowych polskie szachistki zostały nagrodzone brązowym medalem. Ostatecznie klasyfikację medalową całej imprezy wygrali Rosjanie.

Polska reprezentacja na XIX Zimowych Igrzyskach Głuchych Valtellina-Valchiavenna

Na XIX Zimowe Igrzyska Głuchych Valtellina-Valchiavenna Polska reprezentacja udała się w 21-osobowym składzie. Wśród reprezentantów znalazło się sześć kobiet oraz piętnastu mężczyzn, którzy brali udział w trzech konkurencjach: curlingu, narciastwie alpejskim i szachach.

Ostatecznie Polacy wywalczyli dwa medale w szachach. Srebro olimpijskie w szachach błyskawicznych powędrowało do Mateusza Łapaja, który zdobył 8,5 punktów. Z kolei zespół szachistek: Monika Kobylińska, Bożena Krzyszkowiak, Joanna Strześniewska, Malwina Szewczyk, Izabela Towarnicka oraz Ewa Wardziak zdobyły brązowy medal w rywalizacji drużynowej. Bliska medalu w konkurecjach indywidualnych była też Malwina Szewczyk, która wygrała 8 na 11 partii.

Niestety zespół szachistów w składzie Mateusz Łapaj, Tomasz Mizoga, Krzysztof Chęciak, Bogdan Kozłowski, Jerzy Strzelecki, Maciej Szalko uplasowali się pechowo na czwartej lokacie z 12 punktami. Trzy zespoły, które znalazły się wyżej miały po 13 punktów. W zawodach wzięło udział piętnaście krajów. W rozgrywkach drużynowych przy równej ilości punktów decydują tak zwane "małe punkty".

Pechowe czwarte miejsce w curlingu

Niewiele brakowało, aby Polacy stanęli na podium w curlingu. W pierwszym meczu nasza drużyna wygrała 8:5 z rezeprezentacją Japonii. Dzień później okazali się lepsi od Włosów z wynikiem 12:3. Pierwszą porażkę ponieśli z Chińczykami, a następnie z Ukraińcami i Kanadyjczykami. Poza tym wygrali z Węgrami, Szwajcarią, Koreą Południową i Rosjanami, a przegrali z Finami i Amerykanami.

Polecamy także: ŚWIETNIE! WIELKIE BRAWA! POLKA NA PEWNO JEDZIE NA IO W TOKIO

Może zainteresuje Cię to: GRATULACJE DLA POLAKÓW! SAME SUKCESY! HISTORYCZNE ZŁOTO I SREBRO DLA BIAŁO-CZERWONYCH

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: ROKSANA WĘGIEL SIĘ CENI. ZAROBIŁA JUŻ NIEZŁĄ SUMKĘ