Napastnik Bayernu ostatnio nie przestaje zadziwiać kibiców na całym świecie. Wielu z nich domaga się dla niego Złotej Piłki i obwołuje go aktualnie najlepszą „dziewiątką” w futbolu.

Lewandowski zrobił i robi wiele, aby zasłużyć na takie pochwały. Przypomnijmy jego pięć fantastycznych osiągnięć:

• Reprezentant Polski zdobył cztery bramki w jednym meczu Ligi Mistrzów najszybciej w historii. Potrzebował do tego zaledwie 14 minut i 31 sekund. Ten rekord może się trochę utrzymać!

• Poza Lewandowskim jedynie Leo Messi zdobył przynajmniej cztery gole w dwóch spotkaniach Ligi Mistrzów. Polak dokonał tego w meczu z Crveną Zvezdą oraz w meczu przeciwko Realowi Madryt w 2013 roku. „Królewscy” byli wówczas w totalnym szoku!

• Któż nie pamięta słynnego spotkania z Wolfsburgiem w sezonie 2015/2016. Polski snajper wszedł z ławki rezerwowych, kiedy Bayern przegrywał 0:1. W ciągu dziewięciu minut strzelił pięć bramek i przeszedł do historii. Guardiola łapał się za głowę, a my razem z nim!

• „Lewy” jest również autorem najszybciej strzelonego hat-tricka w historii reprezentacji Polski. Tej sztuki dokonał w meczu z Gruzją w eliminacjach do Euro 2016. Łączny czas dziurawienia siatki rywala? Cztery minuty!

• Bundesliga przypomina w tym momencie prywatne podwórko Roberta. Zawodnik Bayernu strzelił przynajmniej jednego gola w każdym z jedenastu pierwszych spotkań tego sezonu. Jego niesamowita seria zakończyła się dopiero na meczu z Fortuną Dusseldorf. To rekord ligi niemieckiej i kolejny, ogromny powód do dumy!

Przypominamy o... TWITTEROWY WPIS CRVENY ZVEZDY NA TEMAT LEWANDOWSKIEGO HITEM SIECI! NIEMIECKIE MEDIA OSZALAŁY PO WYSTĘPIE POLAKA

Jak informował portal "Życie"... AWANS POLSKIEJ REPREZENTACJI W RANKINGU FIFA! NA GÓRZE BEZ ŻADNYCH ZMIAN

Portal "Życie" pisał również o... DESZCZ DOPROWADZIŁ DO ZAWALENIA FRAGMENTU AUTOSTRADY. POGODA UTRUDNIA ŻYCIE MIESZKAŃCOM WIELU REGIONÓW