Od tego roku zwycięzca Pucharu Davisa wyłaniany jest w nowej formule. W turnieju finałowym brało udział 18 drużyn, podzielonych na 6 grup. Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się systemem pucharowym. Mecz składa się z dwóch singli i debla.

Rywalizacja Hiszpanów z Brytyjczykami zakończyła się po północy. Punty w singlach dla swojej reprezentacji zdobyli Kale Edmund i Rafael Nadal.

W meczu deblowym hiszpański duet Lopez-Nadal pokonał duet Murray-Skupski 7:6 (7-3), 7:6 (10-8).

Sobotni półfinał należał z kolei do Kanadyjczyków, którzy pokonali Rosjan 2:1 i tym sposobem pierwszy raz w historii zaprezentują się w finale turnieju o Puchar Davisa.

Walka w singlach nie przyniosła zdecydowanego zwycięzcy. Musiał o nim zadecydować pojedynek w deblu.

Kanadyjczycy przegrywali 0-3 w tie-breaku, ale ostatecznie udało im się odrobić straty i awansować do wielkiego finału.

Finał turnieju już dziś!

Przypomnij sobie o: ZLATAN CORAZ BLIŻEJ POWROTU DO WŁOCH. MOŻE ZAGRAĆ Z POLAKIEM

Jak informował portal "Życie": WIELKIE EMOCJE W OSTATNIM STARCIU WŁOSKIEGO KLUBU. TO TAKŻE ZASŁUGA POLAKA