Ferie zimowe to okres, na który czekają uczniowie. Po przerwie świąteczno-noworocznej jest to kolejny czas, w którym można pozwolić sobie na odpoczynek.

Wiadomo już, jak wyglądać będzie kalendarz ferii zimowych w roku szkolnym 2020/2021. Kiedy uczniowie będą mogli odpocząć?

Ferie zimowe 2020. Jakie plany ma rząd?

Źródło: screen Youtube Olimp Tour
W te ferie tylko półkolonie i tylko dla pierwszych klas; Źródło: screen Youtube Olimp Tour

Ferie to szczególnie ważny okres dla uczniów podstawówek i szkół średnich, a także nauczycieli oraz opiekunów młodzieży. Kiedy przypada przerwa zimowa?

Okazuje się, ze z powodu pandemii koronawirusa rząd zaproponował jedno rozwiązanie. W tym roku ferie zimowe nie będą podzielone na województwa. Uczniowie z całej Polski będą mieli ferie w jednym terminie i będzie to 4-17 stycznia, tuz po świętach.

Kolonie to nie tylko wyjazdy. Uczniowie, którzy zamierzali spędzić je w domach zawsze byli zachęcani do aktywności w różnych ośrodkach kulturalnych czy placówkach edukacyjnych. W tym roku będzie inaczej. Półkolonie organizowane dla klas I-VI przebiegały będą na specjalnych warunkach. Okazuje się, ze odbywały się będą jedynie w szkole. Może zorganizować je dyrektor lub inna organizacja, której udzieli on zgody, wśród nich mogą znaleźć się np. harcerze czy pracownicy ośrodka kultury. Na stronie Ministerstwa Edukacji znajduje się szczegółowy poradnik dla wszystkich, którzy wykazują chęć zorganizowania półkolonii. Przegotowane obostrzenia maja za zadanie tak zorganizować półkolonie, aby nie narażać dzieci oraz opiekunów.

Ferie zimowe. Źródło: Youtube
Ferie zimowe. Źródło: Youtube

To też może cię zainteresować: CZY NA STAREJ MONECIE MOŻNA ZAROBIĆ 2,8 MILIONA ZŁOTYCH? JEDNEMU Z KOLEKCJONERÓW WŁAŚNIE SIĘ TO UDAŁO! POD KONIEC LISTOPADA PADŁ PRAWDZIWY REKORD

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KIEROWCY JUŻ OD SOBOTY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA ZMIANY W PRZEPISACH. WIELE Z NICH JEST NA PLUS, ALE NIE WSZYSCY BĘDĄ Z TEGO ZADOWOLENI. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA BIJE NA ALARM I OSTRZEGA PRZED KOLEJNĄ EPIDEMIĄ. CORAZ WIĘCEJ OFIAR GROŹNEJ CHOROBY