Najnowsze informacje o koronawirusie w kraju! Pojawiły się pierwsze spekulacje odnośnie powrotu uczniów oraz studentów do szkół i na uczelnie. Kiedy zatem to nastąpi? Wiceminister edukacji, Dariusz Piontkowski wyjaśnia.

Jak wiadomo, dynamicznie rozprzestrzeniająca się tak zwana druga fala pandemii groźnego koronawirusa w niemalże całym kraju spowodowała, że rządzący postanowili niespełna miesiąc po rozpoczęciu roku szkolnego ponownie wprowadzać obostrzenia w tej kwestii.

Na początku zajęcia w trybie zdalnym obowiązywały wszystkich uczniów powyżej czwartej klasy szkoły podstawowej, szkół średnich, a także studentów szkół wyższych.

Wraz z rozwojem pandemii oraz coraz większą liczbą zakażeń dziennych po pewnym czasie wprowadzono również zajęcia zdalne dla klas młodszych - aktualnie lekcje w tym trybie mają wszyscy uczniowie.

W trybie stacjonarnym odbywają się zaś tylko zajęcia praktyczne, które nie mogą być przeprowadzone w warunkach domowych.

W ostatnim czasie liczba zakażeń powoli zaczęła spadać, pojawiły się również spekulacje o powrocie uczniów do szkół - kiedy to nastąpi?

Powrót uczniów do szkół już w styczniu?

Wiceminister edukacji, Dariusz Piontkowski ostatnio zapowiedział, że ferie zimowe zaplanowane dla wszystkich odbędą się od 4 do 17 stycznia. 18 stycznia zaś prawdopodobnie nastąpi powrót do szkół w trybie stacjonarnym.

Na początku jednak będą to uczniowie najmłodszych klas, a także ośmioklasiści, maturzyści i ostatnie klasy szkół zawodowych. Wszystko jednak zależy od sytuacji epidemiologicznej.

fot. https://www.pap.pl/