Najnowsze informacje w sprawie Dnia Wszystkich Świętych. Zapadła już ostateczna decyzja od rządzących, w tym roku nie udamy się na cmentarze tego dnia. Rafał Trzaskowski przerywa milczenie i mówi szczerze, co o tym myśli. Padły naprawdę mocne słowa...

Jak wiadomo, Dzień Wszystkich Świętych już jutro. W związku z dynamicznie powiększającą się z dnia na dzień liczbą osób zakażonych koronawirusem w kraju sposób obchodzenia tego dnia nie był wiadomy. Można powiedzieć, że do samego końca nie było pewne, czy cmentarze będą otwarte w dni 1 – 2 listopada, czy nie.

- Mamy 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3416), wielkopolskiego (3082), kujawsko-pomorskiego (1954) (…) - brzmi najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia na Twitterze.

Rafał Trzaskowski przerywa milczenie!

Mimo że sytuacja nie była pewna, prezydent miasta zapewnił mieszkańcom dużą wygodę dostosowując komunikację miejską na Dzień Wszystkich Świętych, a także organizując miejsca parkingowe i miejsca dla handlarzy wokół cmentarzy.

Wczoraj premier nagle poinformował o zamknięciu cmentarzy, co mocno wzburzyło Rafała Trzaskowskiego.

- 1 mln zł kosztowało Warszawę przygotowanie komunikacji miejskiej i nowej organizacji ruchu 1.11, wydaliśmy setki decyzji na handel przedsiębiorcom, dla których to kluczowy dzień w roku. Od tygodni prosiliśmy o decyzję. A rząd dopiero teraz decyduje o zamknięciu cmentarzy. Kpina. - mówił Rafał Trzaskowski.