Jak przekazał ostatnio Newsweek Kinga Duda podjęła nową pracę. Gdzie i w jakiej roli będzie teraz pracować córka prezydenta i, co najważniejsze, ile zarobi?

Zmiany w życiu Kingi Dudy

Niedawno Kinga Duda została zatrudniona przez samego Andrzeja Dudę jako jego doradca. Wtedy też wiele osób nie kryło swojego oburzenia, jednak całą sprawę wyjaśniono mówiąc, że Kinga Duda nie dostaje wynagrodzenia, bowiem została zatrudniona w Kancelarii Premiera w formie wolontariatu.

Teraz jednak okazuje się, że Kinga Duda ponownie zostanie zatrudniona w kancelarii adwokackiej Maruta Wachta, gdzie pracowała przed wyjazdem do Anglii. Kancelaria ta zajmuje się przede wszystkim prawem dotyczącym własności intelektualnej, zamówień publicznych oraz nowych technologii.

Źródło: polandin.com

Ile zarabia młoda prawnik?

Portal Jastrzab Post podawał, że Kinga Duda przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii, zarabiała w kancelarii Maruta Wachta około 7 tysięcy złotych miesięcznie.

— Pani Kinga Duda dołączyła do naszego zespołu kilka tygodni temu, po kilkumiesięcznym stażu, który odbyła w naszej kancelarii na początku bieżącego roku. Jego pozytywny przebieg stanowił podstawę do rozpoczęcia dalszej współpracy na stanowisku Associate — wyznała w rozmowie z dziennikarzami Faktu, Izabela Kondracka – Bliźniukiewicz z kancelarii Maruta Wachta.

Czy doniesiena na temat wysokości wynagrodzenia córki prezydenta są prawdziwe? I czy to duże zarobki, jak na młodą panią prawnik?

Źródło: thefirstnews.com