Romuald Lipko urodził się w 1950 roku w Lublinie. W latach 70. zaczął współpracować z zespołem Budka Suflera, gdzie był zarówno kompozytorem, klawiszowcem, a na samym początku nawet basistą. Oprócz tego artysta komponował utwory dla wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Współpracował z takimi muzykami jak Felicjan Andrzejczak, Urszula, Izabela Trojanowska czy Zdzisława Sośnicka.

Trudne chwile artysty

W 2019 roku artysta poinformował swoich fanów, że wykryto u niego nowotwór dróg żółciowych wątroby. Lipko do samego końca jednak miał nadzieję i ogromną wolę walki. Niestety zmarł 6 lutego tego roku. Spoczął na cmentarzy w Lublinie, na ulicy Lipowej.

Jak informuje portal Fakt, jeszcze we wrześniu 2019 roku przesłał do redakcji oświadczenie, w którym to wyraził swoją wdzięczność za olbrzymie wsparcie ze strony fanów. Artysta przez cały czas miał nadzieję, że wróci jeszcze na scenę.

- Już za niespełna dwa tygodnie rusza wielka trasa koncertowa Budki Suflera. Mam ogromną nadzieję i wiarę w to, że stanę wtedy pośród moich przyjaciół na scenie i będę mógł zagrać wspaniały koncert. Tak jak zwykle: z energią i radością. Przygotowania do trasy koncertowej chwilowo doglądam ze szpitalnego łóżka. To prawda, przeszedłem operację. Nie pierwszą w mojej walce o zdrowie i zapewne nie ostatnią. Jestem silny, bo dzięki Wam widzę sens tego, co robię – napisał w swoim oświadczeniu dla portalu Fakt, Romuadl Lipko.

Źródło: YouTube

Walczył do samego końca

- Otoczony kręgiem najbliższych mi osób nadal planuję i marzę: o powrocie na scenę, o nowych piosenkach, o wspaniałych wykonaniach doskonale Wam znanych przebojów. Perspektywa trasy koncertowej każdego dnia dodaje mi sił w walce o zdrowie. Wasze zaangażowanie, ciepłe słowa i chęć udziału w naszych koncertach pokazują mi, że ta walka ma sens – kontynuował artysta.

Fani również nieustannie mieli nadzieję, że artysta wygra walkę z chorobą i już wkrótce wróci na scenę. Niestety, tak się jednak nie stało.

Źródło: YouTube

Jak informował portal "Życie": KOLEJNI PODRÓŻNI KORZYSTAJĄCY Z USŁUG PKP I PKS ZAKAŻENI KORONAWIRUSEM? SANEPID APELUJE

Przypomnij sobie: KOLEJNY SEKRET ZNANEJ PARY WYSZEDŁ NA JAW. CO JESZCZE UKRYWAJĄ MEGHAN MARKLE I HARRY

Portal "Życie" pisał również: PANDEMIA KORONAWIRUSA WYMUSIŁA NA NAS KOLEJNE ZMIANY? POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI Z NOWYCH OBOSTRZEŃ, KTÓRE JUŻ WKRÓTCE ZOSTANĄ WCIELONE W ŻYCIE