Lech Wałęsa udzielił ostatnio wywiadu dla portalu Wirtualna Polska. Przywołał w nim wydarzenia z sierpnia 1980 roku, które to na zawsze zmieniły Polskę. Jak były prezydent po wielu latach wspomina tamte czasy?

Trudne czasy dla Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa powiedział w wywiadzie, że niezbyt chętnie rozpamiętuje minione czasy, bowiem były one dla niego bardzo trudne. Prezydent zaznacza, że musiał wtedy włożyć ogrom pracy w to, aby wszystko poszło po jego myśli.

- Zawsze pracowałem na dziś i jutro. Wczoraj mnie nie interesuje. Sporo się namęczyłem. Po co wspominać te trudne czasy? – powiedział prezydent.

Lech Wałęsa podkreślił ponadto, że uważa iż Polska odniosła wtedy największe zwycięstwo. Udało się bowiem wycofać z naszego kraju armię sowiecką i to bez konieczności rozlewu krwi.

- Komu kiedykolwiek się to udało? To będzie kiedyś szanowane – podkreślił były prezydent.

O tym nikt nie pamięta!

Lech Wałęsa przypomniał także o tym, o czy mało kto dziś pamięta. Jak się bowiem okazuje strajk załamał się, aż cztery razy, a strajkujący zdecydowali, że wrócą do pracy. Prezydent przyznaje, że trzeba było wtedy działać jak najszybciej, aby ludzie nie odpuścili i wrócili walczyć dalej.

- Trzeba mieć dobrego nosa i wiedzieć, co może zadziałać. Czasem wystarczyło zaśpiewać: "Jeszcze Polska nie zginęła", a czasem wyłączyć prąd. Decyzje trzeba było podejmować błyskawicznie. Nie było czasu na demokrację, uzgadnianie i czekanie – wyznał były prezydent.

Lech Wałęsa zaznaczył także, że tamte czasy już minęły i ma nadzieję, że nigdy nie wrócą. Zaznaczył też, że obecnie wszyscy powinniśmy myśleć o naszej przyszłości i o tym jak ją budować, aby dobrze się w niej żyło.

Jak informował portal "Życie": MINISTER EDUKACJI ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT POWROTU DZIECI DO SZKÓŁ. CO MA DO PRZEKAZANIA, TUŻ PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SZTUCZKA Z WYKORZYSTANIEM CZOSNKU, KTÓRA EFEKTYWNIE POPRAWI ŻYCIE NA CO DZIEŃ. NIEWIELE OSÓB O NIEJ WIE, A DZIAŁA CUDA

Portal "Życie" pisał również: POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ NIEBAWEM. CZY PLACÓWKI SĄ ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANE I BEZPIECZNE? WYPOWIEDŹ MINISTRA EDUKACJI