Choć większość kart płatniczych niczym się od siebie nie różni to pewna sprzedawczyni lodów na widok kawałka plastiku wyciągniętego przez klienta, chcącego zapłacić za porcję lodów, które właśnie zamówił odskoczyła z obrzydzeniem i odmówiła obsłużenia mężczyzny. Powód przez nią podany był tak absurdalny, że aż trudno uwierzyć w to, że taka sytuacja mogła mieć miejsce.

Jednak mężczyzna od razu zareagował zgodnie ze swoim sumieniem i finalnie odmówił przyjęcia smakołyku. O co poszło?

Sprzedawczyni w lodziarni odmówiła przyjęcia płatności kartą. Powód był absurdalny, oburzony klient odszedł i skorzystał z oferty innego lokalu

Dziś płatności kartą są niezwykle częste i wręcz powszechne, więc moment, w którym odmawia się nam, prosząc o gotówkę może powodować zdziwienie. Jednak ten mężczyzna ma inny powód do złości. Kasjerka odmówiła z kuriozalnego powodu!

Niemal wszystkie banki w Polsce od dawna oferują możliwości zamówienia karty płatniczej czy kredytowej z grafiką – oferowaną przez nich samych lub własnym obrazkiem bądź zdjęciem. Wiele osób korzysta z tej możliwości, by odróżnić się od innych.

Właśnie to stało się kością niezgody między kasjerką w lodziarni, a klientem, który przystąpił do płacenia za zamówione lody za pomocą terminala. O co poszło? Karta płatnicza, której chciał użyć miała nadruk z tęczą!

Jak donosi Wirtualna Polska, cytowana przez Pikio.pl, pan Paweł zamówił lody w lodziarni i chciał zapłacić kartą Revolut i wybrał bardzo konkretny wzór grafiki. Bank z powodu „pride weeku” na cześć osób nieheternormatywnych zaoferował klientom linię grafik na karty płatnicze właśnie z tęczą. Kasjerka w lodziarni w Warszawie odmówiła obsłużenia klienta z tego powodu, będąc oburzona tym, co zobaczyła.

Pan Paweł odszedł od lady i bez słowa udał się w inne miejsce, gdzie nikt nie widział problemu w wyglądzie jego karty płatniczej.

fot. Pixabay