Jak donosi portal money.pl kobiety urodzone w 1953 roku już otrzymają wyrównanie swoich emerytur.

Sejm podpisał ustawę

Emerytura osób, które osiągnęły wiek emerytalny do 2013 została obliczana według zasad, które były dla nich korzystne. Jak się jednak okazuje z tej opcji obliczania wysokości świadczenia nie mogły skorzystać te osoby, które urodziły się w 1953 roku.

Dokładnie chodzi tutaj o to, że osoby które do 2013 roku przeszły na wcześniejszą emeryturę miały obliczane świadczenie w zupełnie inny sposób. Od podstawy emerytury odjęto im bowiem kwotę wcześniej pobranego świadczenia.

Jak się jednak okazuje, obecnie problem ten ma zostać rozwiązany. W ubiegły piątek Sejm podpisał ustawę, według której wszystkim osobom urodzonym w 1953 roku zostaną wypłacone zaległości z powodu niekorzystnego obliczenia wysokości ich emerytury.

Wiele osób ma powody do radości

Co ciekawe, w naszym kraju jest aż 74 tysiące takich osób. W związku z tym państwo wypłaci ponad 2 miliardy złotych, aby pokryć zaległe świadczenia.

Wiele osób bardzo skorzysta na takim obrocie spraw. Niektórzy otrzymają bowiem wyrównanie, które średnio wyniesie około 12 tysięcy złotych, a dodatkowo ich emerytura wzrośnie o 200 złotych.

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaty zaległych świadczeń rozpoczną się z początkiem nowego roku, czyli już od stycznia.

Nie ulega zatem wątpliwości, że finanse wielu osób ulegną poprawie. Całe szczęście, że rząd pochylił się nad tą sprawą i ureguluje niedopatrzenie, które miało miejsce kilka lat temu i na którym wiele osób mocno straciło.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE