Choć mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają to nie ma chyba Polaka, który nie chciałby zarabiać dobrze i powyżej przeciętnej, z pewnością średniej krajowej. Na światło dzienne wyszły wyniki rankingu Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń, opublikowanego przez money.pl. To właśnie dzięki niemu można dowiedzieć się, gdzie najlepiej przenieść się, by móc cieszyć się najwyższymi dochodami. W czołówce największe miasta w Polsce, gdzie można otrzymać najwyższą pensję?

Warszawa, Kraków oraz Wrocław – te trzy miasta od lat znajdują się na podium niemal wszystkich rankingów zamożności. Mieszkańcy tych miast mogą zdecydowanie liczyć na najlepsze wynagrodzenia. Kto wygrał w najnowszym plebiscycie?

Znane są wyniki rankingu najwyższych wynagrodzeń w regionach Polski. Zwycięzca listy nie zaskakuje, duże różnice w zarobkach!

Jeśli chodzi o medianę miesięcznej pensji brutto, wraz z dodatkami typu premie czy nagrody zdecydowanie wygrywa stolica Polski. W warszawie daje to wynik 6300 złotych. Drugi jest Wrocław z wynikiem 5613 złotych, a na trzecim miejscu znajduje się Kraków – 5500 złotych. Zdecydowanie więcej zarabiają osoby pracujące w firmach z przewagą kapitału zagranicznego – donosi „Super Express”.

Opłaca się również pracować w dużych firmach i korporacjach – tam zarobki są największe. W zakładach zatrudniających więcej niż 5 tysięcy osób to maksymalnie 9 tysięcy złotych, w przedsiębiorstwach, które zatrudniają ponad tysiąc osób to ok. 7 tysięcy złotych, a małych firmach od 50 do 1000 pracowników – 6500 złotych.

Jak zwykle wychodzi również różnica w zarobkach między kobietami a mężczyznami. Panowie zarabiają zdecydowanie więcej, ale zarobki są uzależnione także od szczebla w hierarchii zatrudnienia. To od 11 300 złotych do nawet 19 tysięcy!

Najlepiej zarabiają dyrektorzy pracujący w Warszawie, a pensja specjalistów to od 5900 złotych w Krakowie do 6500 złotych w stolicy. Najmniej zarabiają za to pracownicy szeregowi – w Krakowie to pensja od 4075 złotych, we Wrocławiu 4200 złotych, a w Warszawie 4320 złotych. W Krakowie panuje duża dysproporcja w płacach w zależności od płci.

- Kobiety otrzymywały wynagrodzenie nawet o 1/4 niższe niż mężczyźni – przekonują reporterzy superbiz.se.pl.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE