Jak przypomina portal "Goniec", historia 8-letniego Kamila, który został skatowany przez ojczyma, wstrząsnęła całą Polską. Poparzonego i pobitego chłopca znalazł jego ojczym, który zaalarmował służby. Artur Topól wystąpił do sądu o przywrócenie mu praw rodzicielskich do dwójki jego synów, Kamila i Fabiana. Niestety Kamil zmarł przed tym, jak sąd podjął decyzję. Czy mężczyzna ma szansę odzyskać młodszego z braci?

Rozprawa już niebawem

Na dzień 7 lipca zaplanowano pierwszą rozprawę w sprawie losu pięciorga dzieci Magdaleny B. Kobieta od 5 kwietnia przebywa w areszcie. Ciąży na niej zarzut pomocnictwa w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem.

Ojcem dwójki dzieci oskarżonej jest Artur Topól. Kiedy Kamilek walczył w szpitalu o życie, jego tata wystąpił do sądu o przyznanie mu opieki nad 8-latkiem i jego młodszym bratem Fabianem. Po śmierci starszego z braci, Topól nadal liczy, że będzie mógł stworzyć dom dla drugiego syna.

Mężczyzna stracił prawa rodzicielskie do chłopców w 2016 roku, w trakcie sprawy rozwodowej. Uzyskanie opieki nad chłopcem przez biologicznego ojca może nie być łatwe. Problem stanowi sytuacja finansowa mężczyzny.

Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD

Przyrodnia siostra Fabiana zabiera głos

W rozmowie z "Faktem" przyrodnia siostra Fabiana i Kamila przyznała, że cała rodzina chciałaby mieć już za sobą tę najtrudniejszą rozprawę. Jak przyznała Magdalena Mazurek, obawia się tego, że na sali sądowej będą również Dawid i Magda B.

"Trudno będzie powstrzymać emocje i zachować zimną krew na widok tych ludzi, którzy odpowiadają za śmierć Kamilka" - powiedziała dziennikowi, dodając, że liczy na to, że sąd przyzna jej tacie opiekę nad Fabiankiem, a przynajmniej ureguluje jego kontakty z synem.

Fabian, Artur Topól, Magdalena Mazurek/YouTube @Uwaga! TVN
Fabian, Artur Topól, Magdalena Mazurek/YouTube @Uwaga! TVN
Fabian, Artur Topól, Magdalena Mazurek/YouTube @Uwaga! TVN

Jakiego rozstrzygnięcia w sprawie się spodziewacie?

To też może cię zainteresować: Porażająca sytuacja w jednym ze szpitali. Ojciec na rauszu spowodował obrażenia u czteroletniego syna. Lecznica odmówiła dziecku przeprowadzenia badań

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Iza Małysz zachwyciła internautów. Tak zaprezentowała się na weselu. Aż trudno oderwać wzrok

O tym się mówi:Kapłan bawił się z młodzieżą pod mostem. Nagranie wywołało w sieci spore poruszenie. "Nie wiem, czy wszyscy byli trzeźwi"