Polska Grupa Górnicza razem z samorządami zapoczątkowała dedykowaną operację dla obywateli woj. śląskiego. Ci, którzy znaleźli się w skomplikowanym położeniu życiowym, łącznie z osobami niepełnosprawnymi, seniorami, chorymi i objętymi pomocą społeczną, będą w stanie zakupić tonę węgla opałowego przy wsparciu gminy, niezależnie od sprzedaży w internecie.

Osoby pozbawione możliwości kupienia węgla przez internet, będą miały wsparcie

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez bytomslaskpl (@bytomslaskpl)

PGG stanowiący największy krajowy punkt produkcji węgla, złożyć podpis pod listem intencyjnym ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów (ŚZGiP), skupiającym przeszło 150 samorządów z woj. śląskiego. Do działania mają być niezwłocznie włączone indywidualne samorządy.

- Dzięki współpracy z PGG planujemy zabezpieczyć potrzeby grzewcze wąskiej grupy mieszkańców z woj. śląskiego, która z uwagi na szczególnie trudne położenie życiowe takiego wsparcia potrzebuje. Mówimy o osobach, które nie są w stanie samodzielnie dokonać zakupu poprzez sklep internetowy - brzmi treść pomysłu na wsparcie osób, które nie mają możliwości użycia internetu i komputera.

Niestety, podejmując decyzję o formie, w jakiej będzie można kupić deficytowy materiał, jak węgiel opałowy dobrej jakości, zapomniano o osobach, które z różnych względów nie będą mogły zaopatrzyć się na czas w paliwo potrzebne do ogrzania się w czasie mroźnej zimy.

Jak się okazało, kupno węgla przez stronę internetową PGG jest dla wielu niemożliwe, ze względu na ogromną kolejkę bardziej zorientowanych w technologii lub przez brak dostępu do niej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Premier z poważnym apelem do spółek energetycznych. Mateusz Morawiecki zapowiada rozliczanie z narzucanych marż. W ten sposób ceny mają znacząco spaść

Jak informował portal „życie.news”: Serial, który Polacy kochają na antenie od 25 lat. Widzowie w ciągu ćwierćwiecza pożegnali wielu lubianych bohaterów. Tych aktorów już nie ma z nami